Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPOTKANIE ODWOŁANE! Gdańsk i Oliwa – moje miejsce, moja miłość. Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle


NAwigacja Wydarzeń

Olivia Business Centre i Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku zapraszają na spotkanie z Pawłem Huelle, pisarzem, scenarzystą i dramaturgiem, autorem głośnego „Weisera Dawidka”, który przedstawi swoje fascynacje Gdańskiem i Oliwą, zawarte na kartach jego ostatnich książek m.in. „Śpiewaj ogrody” i „Ulica Świętego Ducha i inne historie”. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00, a poprowadzi je Monika Bogdanowicz (Olivia Business Centre).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o rejestrację pod adresem: [email protected].

Paweł Huelle, ur. 1957 r. w Gdańsku. Prozaik, poeta, dramaturg. Autor powieści, opowiadań, scenariuszy filmowych, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych, esejów i wierszy. Nieprzerwanie związany z Gdańskiem, gdzie się urodził, studiował i pracuje zawodowo. Zadebiutował w roku 1987 kultową dziś powieścią „Weiser Dawidek”, która została okrzyknięta arcydziełem i książką dziesięciolecia. Akcja tego utworu – jak prawie wszystkich dzieł tego pisarza – ulokowana została w Gdańsku. Od tamtej pory pisarz w kolejnych książkach powraca do swojej „małej ojczyzny”, Gdańska i jego okolic i poszukuje mitycznej genealogii tego magicznego, zapomnianego świata. Każda z Jego kolejnych książek była wydarzeniem literackim. Huelle ma w swym dorobku „Opowiadania na czas przeprowadzki” (1991), „Wiersze” (1994), „Pierwszą miłość i inne opowiadania” (1996), „Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala” (2001), „Castorpa” (2004) oraz „Ostatnią Wieczerzę” (2007) i „Śpiewaj ogrody” (2014) i „Ulica Świętego Ducha i inne historie” (2016). Paweł Huelle jest laureatem prestiżowych nagród literackich, a jego utwory tłumaczone są na wiele języków.
Uważa się za luzaka, nie należy do żadnej partii politycznej. Dużo jeździ na rowerze. Lubi whisky, oraz rozmowy z każdym, kto lubi pogadać. Dokarmia koty. Pełni funkcję wiceprezesa polskiego Pen Clubu. Jest dramaturgiem Teatru Miejskiego imienia Witolda Gombrowicza w Gdyni. Prowadzi – jako redaktor naczelny – gdyński kwartalnik artystyczny – „Bliza”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
07/04/2017
Godzina:
16:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Olivia Business Centre
aleja Grunwaldzka 472A
Gdańsk, 80-309 Polska
+ Google Map