Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańscy twórcy europejskiej nauki.Działalność Towarzystwa Przyrodniczego w Domu Przyrodników |Cykl w Domu Przyrodników


NAwigacja Wydarzeń

Czy wiesz, kim byli Jacob Breyn, Filip Clüver i Daniel Gottlieb Messerschmidt? Kto położył podwaliny pod europejskie prawo morskie? Kto i dlaczego założył Towarzystwo Przyrodnicze w Gdańsku? Czym zajmował się Joachim Oelhaf?

Na te pytania odpowie cykl wykładów pt. „Gdańscy twórcy europejskiej nauki”. Przywracamy pamięć o gdańskiej nauce!

Wśród prelegentów są znamienite osoby: Adam Koperkiewicz, dr Andrzej Januszajtis, dr Piotr Paluchowski, prof. Tadeusz Grabarczyk, prof. Lech Mokrzecki.

WSTĘP WOLNY na wszystkie wykłady.

7 września – „Działalność Towarzystwa Przyrodniczego w Domu
Przyrodników”

Prof. Tadeusz Grabarczyk opowie o działalności Towarzystwa Przyrodniczego we wszystkich jego aspektach, czyli o wszystkich dyscyplinach naukowych, jakimi się zajmowało. Także o ludziach, którzy tworzyli Towarzystwo i realizowali swoje pasje naukowe – od 1846 r., kiedy Towarzystwo kupiło dom na ul. Mariackiej, do 1945 r.

Tadeusz Grabarczyk – emerytowany profesor Uniwersytetu Łódzkiego, archeolog o specjalizacji w zakresie archeologii pradziejowej, w tym epoki brązu oraz wczesnej epoki żelaza. Członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autor licznych artykułów i publikacji opisujących zagadnienia osadnicze na pograniczu gocko-gepidzkim na Pomorzu w okresie wpływów rzymskich od I-IV w n.e. Znawca Towarzystwa Przyrodniczego.

Szczegóły

Data:
31/08/2019
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku i Gdańsk Strefa Prestiżu

Miejsce wydarzenia

Muzeum Archeologiczne, ul. Mariacka 25/26