Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Wolnej Sztuki – włoskie murale na Zaspie


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury  Miejskiej, w ramach  ogólnopolskiej akcji Dzień Wolnej Sztuki, zaprasza na spacer wokół  pięciu włoskich murali, stanowiących część Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Gdańskiej Zaspie.  W roli cicerone wystąpi Lokalny Przewodnik po Zaspie – Jarek Orłowski. 

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to 49 murali tworzonych na ścianach szczytowych bloków dzielnicy Zaspa Młyniec od 1997 roku. Pierwsze powstały podczas festiwalu zorganizowanego z okazji 1000 lecia Miasta Gdańska, kolejne tworzone są od 2009 roku przez artystów z całego świata uczestniczących w Festiwalu Monumental Art oraz przez adeptów Gdańskiej Szkoły Muralu.

Początek spaceru  pod Klubem Plama GAK przy ul. Pilotów 11.

Artyści, których prace z Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie zobaczymy podczas Dnia Wolnej Sztuki:

Never2501 – 2010
Kolejny czołowy przedstawiciel streetartu z Włoch. Praca namalowana podczas festiwalu z hasłem przewodnim „Wolność w czasach kryzysu”. Kulminacja stylu, który porzucił wkrótce po namalowaniu pracy na Zaspie.

RUN– 2011
Wyrazisty uczestnik londyńskiej sceny streetart. Mural skupia w sobie charakterystyczne elementy stylu artysty powiększone do monumentalnych rozmiarów. Mural powstał podczas festiwalu o haśle przewodnim „Miłość jest pokusą”.

Dem – 2011
Ponownie Mounemental Art 2011 „Miłość jest pokusą”. Choć namalowany przez mężczyznę, najbardziej feministyczny w wyrazie mural w Kolekcji,

OPIEMME– 2014
Mural z ubiegłorocznej edycji festiwalu. Każda praca Opiemme ma swoje źródło w tekście, własnym lub będącym źródłem inspiracji. Mural na Zaspie to osobisty hołd artysty, złożony Wisławie Szymborskiej, a oparty na wierszu „Pod jedną gwiazdką”.

Publikacja informacji: Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
18/04/2015
Godzina:
10:00 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Klub Plama Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11
Gdańsk, 80-460 Polska
+ Google Map