Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ciemniejsza Strona Wolnego Miasta – wykład Jana Daniluka


NAwigacja Wydarzeń

Świat przestępczy i życie nocne międzywojennego Gdańska i Sopotu będzie tematem najbliższego wykładu z cyklu Akademia Gdańska. 22 listopada o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej Jan Daniluk opowie o ciemniejszej stronie Wolnego Miasta. Wstęp wolny.

– Zapraszam na spotkanie z mroczną stroną Wolnego Miasta Gdańska – światem przemytników i porywaczy, nożowników, złodziei i fałszerzy, prostytucji oraz hazardu. Podczas wykładu przedstawię mało lub też wcale do tej pory nieznane fakty dotyczące świata przestępczego oraz życia nocnego międzywojennego Gdańska i Sopotu. Ta niecodzienna perspektywa praktycznie nie była dotąd podejmowana przez badaczy. Zaprezentowane informacje są wynikiem wstępnego rekonesansu opartego w pierwszej kolejności na analizie artykułów prasowych z epoki – mówi Jan Daniluk.

Jan Daniluk – historyk, doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Działu Naukowego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku; wcześniej związany z pionem edukacyjno-naukowym gdańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz Parkiem Kulturowym Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk” (dziś: Centrum Hewelianum); specjalizuje się w historii Gdańska XIX-XX w., w szczególności lat 1920-1945, dziejach ziem polskich włączonych do Rzeszy w latach II wojny światowej i Prus Wschodnich w latach 1933-1945.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
22/11/2016
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl