Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Architektura nazistowskiego Gdańska” – wykład IKM i Instytutu Historii Sztuki UG


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku i Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na cykl wykładów „Architektura Gdańska”. Wykłady odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty, w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego w godz. 12.00 – 14.00. Kolejne spotkanie zaplanowano 9 stycznia 2016 r.

Kuratorem cyklu jest Hubert Bilewicz. Cykl wykładów „Architektura Gdańska” przybliża budynki i zagadnienia architektoniczne, które znajdą się w przygotowywanym przez Instytut Kultury Miejskiej „Atlasie Architektury Gdańska” pod redakcją prof. Małgorzaty Omilanowskiej, dr hab. Jakuba Szczepańskiego, dr hab. Tomasza Torbusa i dr Jacka Friedricha.
Odkrywanie historycznej i artystycznej tożsamości miejsc, w których żyjemy, w których przebywamy bądź które mijamy, buduje naszą własną tożsamość. Każde miasto tworzą interakcje mieszkańców oraz budynków, ludzi i architektury, którą współtworzą czy też użytkują.

Harmonogram spotkań:
– 9 stycznia – „Architektura nazistowskiego Gdańska” – mgr Jagoda Załęska – Kaczko (UG),
– 6 lutego – „Wielka Synagoga w Gdańsku z perspektywy globalnej historii sztuki” –  dr Jacek Bielak,
– 5 marca – „Dawne schronisko młodzieżowe na Biskupiej Górce – architektura w służbie tworzenia mitu odwiecznej niemieckości Gdańska” – mgr Anna Perz (UG),
– 9 kwietnia – „Gdańska architektura willowa XIX – XX w.” – prof. Jakub Szczepański (Politechnika Gdańska),
– 7 maja – „Gotycki kościół św. Piotra i Pawła z gdańskiego Przedmieścia w ikonografii na przestrzeni wieków” – dr Arkadiusz Staniszewski (ASP w Gdańsku).

Miejsce: Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bielańska 5 (na tyłach Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej), sala im. prof. Konstantego Kalinowskiego, I piętro.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
09/01/2016
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Instytut Historii Sztuki UG
ul. Bielańska 5
Gdańsk, 80-952 Polska
+ Google Map