Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Album „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej w Gdańsku”


NAwigacja Wydarzeń

„Marzy mi się album o Długiej i Długim Targu” te słowa, utrwalone w telewizyjnej relacji, powiedział w 2006 roku prezydent  Gdańska Paweł Adamowicz  podczas premiery pierwszego albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zwykłe zdjęcia”. Czas jednak przyspieszył. Album powstał, prezydent jego nie zobaczy, ale gdańszczanie zobaczą nie tylko fotograficzną historię Drogi Królewskiej, ale również kilka ciekawych zdjęć swojego prezydenta.  W albumie są  nasze dwie reprezentacyjne ulice  od pierwszych lat powojennych do współczesnych. Droga Królewska w Gdańsku zwana też Traktem Królewskim, stanowiła najdłuższą oś urbanistyczną europejskiego średniowiecza. Ta najciekawsza dziś trasa zabytkowa w Gdańsku była i jest  miejscem parad, ważnych uroczystości a kiedyś  triumfalnych wjazdów królów polskich do miasta. Biegnie od Bramy Wyżynne, prze Złotą Bramą ul. Długą i Długim Targiem do Zielonej Bramy.

W najnowszym albumie „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej” czytelnicy zobaczą nie tylko jak zmieniała się Droga Królewska, ale jak wyglądało nasze życie codzienne, komunikacja miejska, moda, sklepy, rozrywka i zabawa Przypomnimy sobie wydarzenia, znanych i nieznanych ludzi. Wizyty prezydentów i koronowanych głów czy pierwszej kobiety kosmonautki. Droga Królewska w albumie będzie niczym zwierciadło w którym zobaczymy jak zmieniała się Polska i Gdańsk przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Nie zabraknie też fotografii oddających urok tego miejsca oraz zdjęć Pawła Adamowicza. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami  to będzie kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas.  Bo taka jest właśnie magia fotografii.

Zapraszamy na premierę i promocję albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej”. Centrum Handlowe  Manhattan w Gdańsku-Wrzeszczu,  w sobotę 14  i niedzielę 15 grudnia od godziny 12 do 17.  W tych dniach będzie można otrzymać osobistą dedykację od autora.

ALBUM “FOT. KOSYCARZ – NIEZWYKŁE ZWYKŁE ZDJĘCIA DROGI KRÓLEWSKIEJ W GDAŃSKU”

autor: Maciej Kosycarz

160 STRON

oprawa twarda

Wymiary : 235 x 335 mm

wydawca: Kosycarz Foto Press / KFP

rok wydania: 2019

ISBN 978-83-954801-6-4

 

Szczegóły

Początek:
14/12/2019 11:00
Koniec:
15/12/2019 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Kosycarz Foto Press / KFP i GCH Manhattan

Miejsce wydarzenia

GCH Manhattan, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk