Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akademia Gdańska: „Gdańsk 80/90. Fotografie systemowego przełomu”


NAwigacja Wydarzeń

Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka, prowadząca Gdańską Galerię Fotografii, będzie prelegentką najbliższego spotkania z cyklu Akademia Gdańska. 21 czerwca o godz. 18.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej opowie o dokumentalistach czasów przełomu lat 80-tych i 90-tych – Stefanie Figlarowiczu, Jacku Piotrowskim i Januszu Rydzewskim. Wstęp wolny.

– Gdańsk – Miasto Wolności. Miasto, które zmieniło system wartości w Europie wschodniej i środkowej. Historia utkana z przepływów ludzi, kultur, religii, zwyczajów, własności i polityki od roku 1263 do dziś. Dla współczesnych najistotniejsza chyba jest historia najnowsza, ta która wydarzyła się za naszego życia. Schyłek wieku XX w Gdańsku to czas wewnętrznych zmian, społecznej rewolucji objawionej w środowiskach intelektualnych i robotniczych. Zew wolności, prawa do swobod-nego rozwoju a przede wszystkim godnego życia zobrazował się działaniami wspólnymi. O takich formach mikro przełomów na makro skalę opowiem ilustracjami autorstwa gdańszczan: Stefana Figlarowicza, Jacka Piotrowskiego, Janusza Rydzewskiego i innych fotodokumentalistów swojego czasu – zapowiada prelegentka, Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka.

Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, animatorka wydarzeń kulturalnych, z wykształcenia fotografka, muzealniczka. Od 2009 roku kieruje Gdańską Galerią Fotografii, która jest częścią Muzeum Narodowego w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Absolwentka muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
21/06/2016
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl