Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akademia Gdańska| Cykl wykładów| Instytut Kultury Miejskiej


NAwigacja Wydarzeń

Akademia Gdańska to organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej roczny cykl wykładów dla osób, których inspiracją jest gdańska historia, kultura i sztuka.
Koordynatorką jest Dominika Ikonnikow. Z racji sytuacji epidemiologicznej obowiązują zapisy na www.ikm.gda.pl/zapisy-sien.
Spotkanie będzie również transmitowane online.
www.miasto.com to hasło 7. edycji Akademii Gdańska, która przybliży historie miasta, wydobyte z odmętów internetu. Wspomnienia, historię mówioną, zdjęcia, dokumenty, przedmioty zakupione na aukcjach internetowych, a także zapomnianą gdańską muzykę czy sztambuchy i rodzinne pamiątki.
Dziś, nauka i wiedza dostępne są dla każdego. Upowszechnienie internetu sprawiło, że dostęp do informacji jest na wyciągnięcie palca. Łatwiej jest odnaleźć zagubione historie, zdjęcia, wspomnienia. Poprzez dyskusyjne fora i grupy dowiadujemy się o otaczającej nas przestrzeni, szczególnie w wymiarze lokalnym. Gdańsk, miasto o szczególnie złożonej historii, skrywa jeszcze wiele tajemnic, ale poprzez sieć internetową odkrywanie jego sekretów jest dużo łatwiejsze.
Harmonogram spotkań w 2020 roku:
→ 27.10, godz. 18.00, Co nam mówią dawne karty pocztowe, prowadzenie: Marta Pawlik-Flisikowska (PAN Biblioteka Gdańska)
→ 24.11, godz. 18.00, Od gdańskich mennonitów do amerykańskich kowbojów. Historia przygody badawczej, prowadzenie: dr Magdalena Staręga (Europejskie Centrum Solidarności)
→ 8.12, godz. 18.00, Kultura muzyczna dawnego Gdańska – przewodnik po świadectwach rozsianych w świecie Internetu, prowadzenie: Aleksandra Litwienko (blog „Wehikuł Dźwięku”)

Szczegóły

Data:
27/10/2020
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40