Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

9. Święto ulicy Mariackiej – Mariacka tańczy


NAwigacja Wydarzeń

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie serdecznie zapraszają do tańca na Ulicy Mariackiej 8 września 2018, w ostatni dzień targów Ambermart. To już dziewiąta edycja święta!

Na ten dzień zaplanowanych jest szereg wydarzeń. Zaczynamy wcześniej niż zazwyczaj, bo już o 12. Rozpoczniemy od spotkań z książką w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, poszukamy motywów tanecznych podczas Narodowego czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, posłuchamy poezji i opowiadań do taktu. Ozdobieni roztańczonymi makijażami (Łowcy Słów) zajrzymy w progi Galerii Jackiewicz, Atelier Paulina Binek, Galerii Moja Forma, Galerii Civitas Christiana, Atelier Janusz Dembowski, Domu Ormiańskiego w Gdańsku. Podczas wernisaży zobaczymy roztańczone farby i bursztyny na obrazach i w biżuterii. Galeria Habrat zaprosi na warsztaty grawerunku na szkle. Maja Gasperowicz razem z Państwem będzie tworzyć roztańczoną biżuterię.

Muzeum Archeologiczne zaprosi do wspinaczki na wieżę Domu Przyrodników oraz do warsztatów z Faktorią z Pruszcza Gdańskiego. Fundacja Gdańska roztańczy liny, statki i morskie opowieści. Przechadzając się ulicą Mariacką obejrzymy taniec w obiektywie Marcina Wasyluka oraz rysunki Jerzego Głuszka.

Na Mariackiej będą wirować kolorowe stroje zespołu ormiańskiego. Nasze oczy roztańczą się na pokazach tańca gdańskiej Szkoły Baletowej oraz grupy Blitz, która zaprezentuje taneczną bitwę. Oliwia Otto i Jarek Chojnacki zatańczą tango do specjalnie przygotowanej na ten dzień muzyki. Zakręcimy ciałem z Evelą i Filipem na warsztatach tanecznych Bachaty z Dance Atelier. El Viaje Flamenco – to pokaz tańca w towarzystwie gitary i śpiewu. Jak co roku będziemy pląsać podczas koncertu jazzowego – w tym roku Rama 111, na klawiszach fortepianu dzięki Towarzystwu Chopinowskiemu, zatańczy Daniel Ziomko absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wieczorem, gdy zmrok ulicy wydobędzie pięknie rozświetlone kamieniczki, rozhula nas Irek Wojtczak w swoim Solo dla Mariackiej. Formą i przekazem zaskoczy nas zapewne pokaz mody i biżuterii duetu Magda Arłukiewicz/ Aleksander Gliwiński z kolekcją Resistance.

Klimatyczne kolorowe oświetlenie ulicy zapewni Grupa Profit. Święto Ulicy Mariackiej ma już swoją tradycję wśród wydarzeń odbywających się w Gdańsku, i tak co roku jedną z najpiękniejszych uliczek Gdańska odwiedzają tłumy gości. Zapraszamy serdecznie … do tańca!

 

Szczegóły

Data:
08/09/2018
Godzina:
10:00 - 20:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , , , , , ,

Organizator

Ulica Mariacka

Miejsce wydarzenia

ulica Mariacka, Gdańsk