Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

500 lat reformacji – O co naprawdę chodziło? Wykład „Największe odkrycie XVI-wiecznej reformacji”


NAwigacja Wydarzeń

31 października 1517 r. pewien augustiański mnich, imieniem Marcin Luter, do drzwi katedry w Wittenberdze przybija słynne 95 tez. Tak wygląda wydarzenie, które w historii powszechnej uznawane jest za początek tzw. Wielkiej reformacji. Jednak, reformacja to nie tylko Marcin Luter i Niemcy, ale także wiele innych postaci w różnych częściach Europy i różnych wiekach jej historii.

Jednak, czym była reformacja? Skokiem na kościelne finanse? Anarchistyczną próbą zaburzenia ówczesnego ładu? Rewolucją społeczną? Jakie były motywy dla tego ruchu? Co oznaczają słynne Sola Scriptura, Sola Gratia czy Sola Fide? Czy reformacja musiała nastąpić? Co stałoby się gdyby nie wydarzyła się ona za pośrednictwem Marcina Lutra? Słowem – o co naprawdę chodziło?

Na te i wiele innych pytań będziemy próbowali odpowiedzieć podczas weekendowego wydarzenia pt.:”500 lat reformacji – O co naprawdę chodziło?”, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

W ramach wydarzenia 17 listopada, w piątek, o godz. 18.00 odbędzie się wykład  pastora Jarosława Jarosza pt. „Największe odkrycie XVI-wiecznej reformacji”

Szczegóły

Data:
17/11/2017
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

kościół Adwentystów

Miejsce wydarzenia

kościół Adwentystów, ul. Jaśkowa Dolina 21