Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Na styku morza i lądu”


NAwigacja Wydarzeń

Na styku morza i lądu. Materiały MMG

W przestrzeni wystawienniczej ART 39, przy ul. Orłowskiej 39 w Gdyni, zaprezentowana zostanie jedna ze sztandarowych wystaw archiwalnych fotografii ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni pt. „Na styku morza i lądu”.

Podczas wernisażu, z okazji zbliżającej się 10-tej rocznicy powstania wystawy, nastąpi oficjalne przekazanie ekspozycji Zespołowi Szkół Plastycznych w Gdyni. Plansze wystawiennicze posłużą kolejnym pokoleniom wrażliwym na sztukę młodych twórców jako inspiracja i materiał edukacyjny. To również początek współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie organizacji inspirujących wydarzeń poświęconych historii Gdyni.

Ekspozycja, poprzez obrazy, a dokładnie kilkadziesiąt absolutnie unikatowych, archiwalnych, czarno-białych fotografii, ukazuje niezwykłość Gdyni, owe genius loci, jednego z najpiękniejszych miast Polski, położonego na styku wody i lądu. To również fascynująca podróż w przeszłość, szansa na dostrzeżenie różnic ale i podobieństw między współczesnym a międzywojennym i powojennym miastem z morza i marzeń. Wystawa prezentowana była dotychczas w wielu prestiżowych przestrzeniach wystawienniczych.
 
 
Kurator wystawy: Barbara Mikołajczuk, Dariusz Małszycki
Czas trwania wystawy: 16.10.2020-01.01.2021
Adres: Gdynia, Orłowska 29 – Zespół Szkół Plastycznych
Wernisaż wystawy: 16.10, 17:00
 
Po wernisażu rozpocznie się pokaz audiowizualnego projektu Muzeum Miasta Gdyni pt. „Miastofonia”
 
Seans „Miastofonia”, 16.10, 18:00
 

Z okazji wernisażu o godzinie 18:00 odbędzie się pokaz audiowizualny pt. „Miastofonia” – słuchowiska Muzeum Miasta Gdyni.

Miastofonia to unikatowa instalacja, będąca portretem dźwiękowym Gdyni. Dźwięki morza, śpiew ptaków, szum samochodów czy też melodie wygrywane przez portowe dźwigi dają pełen obraz tego, jak brzmi „miasto z morza i marzeń”. Przez kilkadziesiąt minut słuchacz i widz pokonuje muzyczną trasę wiodącą ze spokojnej nadmorskiej dzielnicy Orłowo, aż po wysuniętą daleko na północ Osadę Rybacką, mijając po drodze tętniące życiem rejony Śródmieścia, Kamiennej Góry oraz tereny portowe. Odgłosy życia w mieście spaja dyskretna i wciągająca elektronika oraz zaskakujące rytmiczne podkłady.
 
Miastofonia relaksuje, intryguje i…uzależnia. Autorem muzyki jest gdynianin Michał Jeziorski, znany również jako Spika. Ceniony twórca muzyki ambientowej, znany ze współpracy m.in. z Requiem Records, jako pierwszy podjął się wyzwania stworzenia nowoczesnego miejskiego soundtracku, nawiązującego zarówno do klasycznych twórców gatunku takich jak Brian Eno czy Aphex Twin, ale przede wszystkim zainspirowanego jego rodzinnym miastem. Muzykę wzbogacają wizualizacje Jacka Tymoszuka.
 
 
Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu wydawnictw Muzeum Miasta Gdyni.
 
Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników wernisażu, ilość miejsc została ściśle ograniczona. Zapraszamy do potwierdzania przybycia!
 

Szczegóły

Początek:
16/10/2020 15:00
Koniec:
01/01/2021 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce wydarzenia

Gdynia, Orłowska 29 – Zespół Szkół Plastycznych