Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Statki. Nasza pasja!


NAwigacja Wydarzeń

Grupa Kapitałowa Remontowa Holding S.A zaprasza na otwarcie wystawy multimedialnej – „Statki. Nasza pasja”.

Wystawa „Statki. Nasza pasja” zaprezentuje przemysł stoczniowy z wykorzystaniem najnowszej generacji multimediów. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zbudować statek, przeprowadzić inspekcję czy przebrać się w jeden z czterech strojów stoczniowych.

„Statki. Nasza pasja” to niezwykła wystawa multimedialna. Pierwsza taka w Polsce. Na powierzchni 400 metrów kwadratowych, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, zwiedzający będą mieli okazję nie tylko odwiedzić wirtualnie tereny spółek największej na Pomorzu prywatnej grupy przemysłowej – Remontowa Holding, ale na przykład zbudować statek z wykorzystaniem okularów Oculus, które przeniosą nas w wirtualną rzeczywistość. Będzie można przeprowadzić inspekcję jednostki, przebrać się w jeden z czterech ochronnych strojów stoczniowych. Korytarz, przypominający aranżacją wnętrze statku przeniesie zwiedzających do świata remontów jednostek morskich, wodowań i innych procesów produkcyjnych.

Kolejnym zadaniem, z którym będą mogli zmierzyć się goście będzie załadowanie promu samochodami w taki sposób, aby statek się nie przechylił. Zaprezentowane zostaną także makiety wybranych jednostek. Do jednej z nich zajrzymy do środka dzięki specjalnie przygotowanej lunecie. Ciekawym stanowiskiem będzie również interaktywny ekran z mapą świata. Tu dowiemy się, gdzie pływają jednostki produkowane i remontowane w stoczniach Remontowa Holding, albo jakie są główne szlaki żeglugowe.

Naszą pasją są statki  – mówi Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding. – Od lat rozwijamy przemysł stoczniowy na Pomorzu. Dbamy o wysoką jakość usług, zwiększamy produkcję, liczbę remontów. Szkolimy pracowników, inwestujemy w ludzi. Co roku zatrudniamy ponad 100 młodych, zdolnych osób, którym dajemy szansę rozwoju i realizacji swoich pasji. Teraz chcemy także podzielić się naszą pasją z mieszkańcami Pomorza oraz turystami, którzy odwiedzają Gdańsk, miasto od zawsze związane z morzem i przemysłem stoczniowym. W naszych głowach zrodził się pomysł wystawy multimedialnej, który udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie. Wierzymy, że dzięki temu przedsięwzięciu przybliżymy wszystkim potencjał jaki drzemie w tej branży, ale także zarazimy ich do pasji, którą są statki.

REMONTOWA HOLDING SA – największa stoczniowa grupa kapitałowa w Polsce. Lider branży przemysłowej w regionie i jeden z największych pracodawców na Pomorzu. Holding zarządza dwiema stoczniami oraz szerokim wachlarzem spółek z sektora okrętowego i offshore. Są to Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego, Remontowa Shipbuilding, czy Remontowa Marine Design & Consulting, jedno z największych okrętowych biur projektowych w Europie.

Informację opracowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
20/06/2015
Godzina:
10:00 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Kultury Morskiej
Tokarska 21/25
Gdańsk, 80-888 Polska
+ Google Map