Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Lepszym Gdańskiem


NAwigacja Wydarzeń

W czwartek, 17 marca o godz. 18.00, w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie inaugurujące działalność inicjatywy społecznej Lepszy Gdańsk. Organizatorzy zapraszają do wspólnej rozmowy o tym, jak zmieniać i modernizować nasze miasto, wykorzystując imponujący potencjał mieszkańców i mieszkanek Gdańska.

Tezy programowe Lepszego Gdańska

Lokalna polityka to nie miejsce na szukanie wrogów, ani na bezproduktywne spory. To miejsce, w którym należy przełamywać bariery, tworząc warunki do rozmowy, wzajemnego zaufania, porozumienia i współpracy.
Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk deklaruje chęć współpracy ze wszystkimi, którzy dążą do dobrych zmian w Gdańsku. Chce odbudować wspólnotę, odnowić społeczną rolę miasta, przywrócić mieszkańcom wpływ na otaczającą rzeczywistość. Chce, by Gdańsk był miastem sprawiedliwości społecznej, a jego mieszkanki i mieszkańcy mieli poczucie, że mają równe prawa i równe szanse.
Należy zmienić filozofię zarządzania miastem. Należy pochylić się nad tymi obszarami, które z różnych powodów były zaniedbane i zepchnięte na drugi plan. Rozmach wielkich inwestycji nie przykryje problemów z jakimi na co dzień borykają się mieszkańcy naszego miasta.

– Samorząd lokalny to nie miejsce na szukanie wrogów, ani na bezproduktywne partyjne spory. To miejsce, w którym należy przełamywać bariery, tworząc warunki do rozmowy, wzajemnego zaufania, porozumienia i współpracy. Różnimy się co do wizji polityki lokalnej, ale potrafimy realizować wspólne cele dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska. [Jolanta Banach, prezeska Stowarzyszenia „Lepszy Gdańsk”]

To motto przyświeca grupie aktywistów i aktywistek miejskich, radnych dzielnic w Gdańsku, którzy mają przyjemność zaprosić Państwa w czwartek, 17 marca 2016 r. o godz. 18.00 do Ratusza Staromiejskiego (Korzenna 33/35), na otwarte spotkanie nowej inicjatywy społecznej, Lepszy Gdańsk. Prowadzenie spotkania: Lidka Makowska i Przemysław Kmieciak

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

 

Szczegóły

Data:
17/03/2016
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
Gdańsk, 80 - 851 Polska
+ Google Map