Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Antonim Pawlakiem w ramach promocji książki ,,Zapiski na paczce papierosów”


NAwigacja Wydarzeń

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże „h”. Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, IPN, SB, PiS, UE i wiele innych skrótowców. W książce Antoniego Pawlaka zaglądamy za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski. Spotkanie poprowadzi Piotr Bratkowski, 17 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wydawnictwo Wielka Litera zapowiada, że „Zapiski na paczce papierosów” to mała wielka książka, którą można otworzyć na dowolnej stronie i boki zrywać. Będzie kultową pozycją dla pokolenia PRL i innych pokoleń.

Antoni Pawlak jest autorem około 20 książek poetyckich. W 1989 dołączył do zespołu „Gazety Wyborczej”, pracował w nim do 1993, w tym od 1991 jako redaktor dodatku „Gazeta o Książkach”. Był także współredaktorem kwartalnika literackiego „Migotania, przejaśnienia”, redaktorem naczelnym wydawnictwa Tower Press i wiceprezesem wydawnictwa Literatura.net.pl.

W 1983 otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, a w 2009 – Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2011 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W czerwcu 2006 objął funkcję doradcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ds. kultury. Od kwietnia 2007 do stycznia 2017 był rzecznikiem prasowym prezydenta Gdańska, pozostał w Urzędzie Miasta Gdańska jako doradca i główny specjalista w kancelarii prezydenta Gdańska.

Piotr Bratkowski, debiutował na łamach prasy literackiej w 1975. W latach 80. był felietonistą miesięcznika „Literatura”. Od 1990 pracuje jako dziennikarz, początkowo w dzienniku „Gazeta Wyborcza”, później w dzienniku „Rzeczpospolita”. Od 2001 jest członkiem redakcji tygodnika „Newsweek Polska”, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika działu społecznego i dziennikarza działu kulturalnego. Jest kierownikiem działu kulturalnego „Newsweeka”.

Szczegóły

Data:
17/04/2018
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40