Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPACERY SZLAKIEM ODBUDOWY GDAŃSKA


NAwigacja Wydarzeń

Letnie spacery Gdańskich Miniatur opowiadają o powojennych wnętrzach gdańskich budynków, nowej zabudowie dzielnicy Wrzeszcz, Oliwie, która jest dzielnicą historyczną i jednocześnie coraz bardziej nowoczesną oraz o odbudowie centrum Gdańska. Spacery odbywają się co dwa tygodnie w soboty o godz. 13.00. Pierwszy z nich – „Powojenne wnętrza gdańskich budynków” – już 4 lipca. Obowiązują zapisy!

Gdańskie Miniatury to projekt IKM, który korzystając z formy spaceru połączonego z grą miejską z zagadkami, pozwala odkrywać dzieciom i dorosłym zainteresowanym historią Gdańska niezwykłe miejsca i postacie.

– Wędrówki z przewodniczką, Ewą Czerwińską, pokazują miasto z różnych stron: przez legendy, architekturę, ważnych mieszkańców, kolory czy wydarzenia historyczne. W 2020 roku tematem spacerów jest wysiłek włożony w odtworzenie najważniejszych obiektów architektonicznych miasta po II wojnie światowej – mówi Joanna Raftopulos z Instytutu Kultury Miejskiej.

22 sierpnia, godz. 13.00, „Nowe oblicze Gdańska”, oprowadza: Ewa Czerwińska

Powojenny Gdańsk był niemal doszczętnie zrujnowany, jego odbudowa stanowiła wielkie wyzwanie, także pod względem finansowym. Należało opracować nowy plan miasta, gdyż odtworzenie historycznej, ciasnej zabudowy było nie do przyjęcia, tym bardziej, że do Gdańska napływały tysiące nowych mieszkańców. Odbudowa nie polegała więc na typowej rekonstrukcji architektonicznej. Nadrzędnym celem stało się nadanie miastu nowego charakteru.

Miejsce spotkania zostanie podane przy potwierdzeniu zapisu. Zapisy: https://ikm.gda.pl/zapisy/.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/297948978045708/

Szczegóły

Data:
22/08/2020
Godzina:
11:00 - 12:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Miejsce spotkania zostanie podane przy potwierdzeniu zapisu. Zapisy: https://ikm.gda.pl/zapisy/.