Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacery rodzinne z Aleksandrem Masłowskim – Tropem uczonych


NAwigacja Wydarzeń

W niedzielę, 18 stycznia 2015 r., Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska, iBedeker, sponsor główny Energa oraz pozostali współorganizatorzy zapraszają na spacery rodzinne z okazji „Urodzin  Jana Heweliusza i Święta Gdańskiej Nauki”

Rodzinne spacery, które poprowadzi – Aleksander Masłowski – licencjonowany przewodnik miejski i znawca Gdańska, wpiszą się w obchody „Urodzin Jana Heweliusza i Święta Gdańskiej Nauki„. Dotychczas z tej okazji zapraszaliśmy Państwa do uczestnictwa w spacerach „Śladami Jana Heweliusza” – tym razem proponujemy spacery tropem również innych uczonych.

Kiedy pomyślimy o sławnych gdańskich uczonych, od razu przychodzą nam do głowy Heweliusz i Fahrenheit. I słusznie, bowiem ci dwaj panowie, niezależnie od tego jak mało jeden z nich miał wspólnego z Gdańskiem, dołożyli do światowej nauki cegiełki, na których po części wspiera się do dziś. Historia wybitnych umysłów, które los w taki czy inny sposób związał z Gdańskiem jest jednak znacznie bogatsza. Nasze Miasto nigdy nie osiągnęło wprawdzie rangi ośrodka naukowego porównywalnego z Londynem, czy Paryżem, możemy jednak być dumni z przedstawicieli różnych dziedzin, którzy swoją pracą i pasją przyczynili się do powiększenia stanu wiedzy ludzkości na temat świata i zjawisk w nim zachodzących. Tym właśnie ludziom, w znakomitej większości amatorom, poświęcone będą spacery.

Spacery odbędą się 18 stycznia, a rozpoczynać się będą u stóp króla Jana III Sobieskiego, na Targu Drzewnym, o pełnych godzinach: 13, 14 i 15. Wszystkie spacery będą wiodły tą samą trasą.
Udział  w wędrówkach jest bezpłatny. Zapraszamy:)

Szczegóły

Data:
18/01/2015
Godzina:
12:00 - 15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Targ Drzewny
Targ Drzewny
Gdańsk, 80-894 Polska
+ Google Map