Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer literacki z Barbarą Piórkowską


NAwigacja Wydarzeń

Zapraszamy na spacer literacki pod dzielnicy Wrzeszcz z najnowszą powieścią Barbary Piórkowskiej.
Wydarzenia z „Kraboszek” rozgrywają się w przestrzeni bliżej nieokreślonej Akademii Medycznej, ale ptaki śpiewają, że pierwowzorem miejsca akcji była gdańska placówka, w której autorka spędziła miesiące leczenia podczas trudnej choroby. Usiany książkowymi kapliczkami park przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, były stadion Lechii przy ul. Traugutta, budynki UCK, w tym dawny Instytut Anatomii, w którym eksperymenty na ludzkim ciele przeprowadzał znany z „Medalionów” Nałkowskiej doktor Spanner – to tylko niektóre z lokalizacji, które odwiedzimy.
Spacer poprowadzi autorka, pokaże miejsca będące dla niej inspiracją, opowie o powstawaniu tekstu i przeczyta fragmenty z książki swojej oraz innych pisarzy i pisarek odnoszących się do tej literackiej przestrzeni.
Zbiórka w sobotę, 8 sierpnia 2020 o godz. 12.00. Miejsce zbiórki zostanie podane osobom, które zapiszą się na wydarzenie.
Spacer potrwa dwie godziny.
Obowiązuje ograniczona liczba miejsc. W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego, na spacery obowiązują zapisy. Należy zgłosić się mailowo, pisząc na adres: [email protected], w tytule wpisując „Spacer Literacki – Wrzeszcz”.
By wziąć udział w wydarzeniu, należy zapoznać się z poniższymi zasadami:
1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej oraz przed imprezą przekazały uzupełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia.
Celem przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w oświadczeniu jest zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego, w tym umożliwienia kontaktu z uczestnikiem oraz ułatwienia służbom sanitarnym dochodzenia epidemiologiczne na wypadek wykrycia, że osoba zakażona brała udział w wydarzeniu kulturalnym.
2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
3. Osoby, które zgłoszą chęć udziału, zostaną poinformowane o miejscu zbiórki.
4. Na spacerach należy zasłaniać usta i nas (maseczką, przyłbicą lub chustką czy szalikiem) oraz zachować dystans społeczny: 2 m
5. Jeżeli przed spacerem uczestnik:
– zaobserwował u siebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną,
– jest w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,
– mieszka z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,
– w ciągu ostatnich siedmiu dni miał kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji
zobowiązany jest do odwołania swojego uczestnictwa w spacerze.

Szczegóły

Data:
08/08/2020
Godzina:
10:00 - 12:00
Kategorie Wydarzenie:
, , , , ,

Organizator

: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Miejsce wydarzenia

Miejsce zbiórki zostanie podane osobom, które zapiszą się na wydarzenie