Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Gdańsku


NAwigacja Wydarzeń

Stowarzyszenie Salon Literacki , Gdański Archipelag Kultury, Fala Poprzeczna zapraszają na spacer literacki daleko od Warszawy.
27 października przekonamy się, że gdańska literatura to nie tylko Grass, Huelle i Chwin. Spojrzymy na literackie konotacje miasta oczami przybysza z zewnątrz. Wspomnimy – poczynając od najstarszych – Dantyszka, Opitza i Klonowica. Opowiemy do czyich wierszy pisali melodie wielcy romantyczni kompozytorzy: Mendelssohn-Bartholdy i Schumann, co robił w Gdańsku Thomas Mann, gdzie mieszkała „Panienka z okienka” i w której piwnicy pijał wino Wincenty Pol. Będziemy też tropić gdańskie ślady twórcy „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” oraz takich autorów jak Konopnicka, Przybyszewski, Döblin, Dygat, Kraszewski i inni. Na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.
Zapraszamy 27 października 2019 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przy ul. Wały Jagiellońskie 1. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Salon Literacki i Gdański Archipelag Kultury Spacer odbywa się w ramach V Festiwalu Fala Poprzeczna. Wydarzenie współfinansowane przez Gdański Archipelag Kultury

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie i nie tylko.

Szczegóły

Data:
27/10/2019
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki , Gdański Archipelag Kultury, Fala Poprzeczna

Miejsce wydarzenia

ul. Wały Jagiellońskie 1.