Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer edukacyjny po Starym Przedmieściu


NAwigacja Wydarzeń

13 października, sobota, o godz. 12.00, przy budynku dawnego Gimnazjum Gdańskiego rozpocznie się wyjątkowy spacer przybliżający dzieje Starego Przedmieścia.

Historia Starego Przedmieścia to dzieje Gdańska w pigułce. Obok potężnych gotyckich świątyń możemy podziwiać tutaj gmachy szkół, urzędów i koszar, zbudowane w XIX i XX wieku. Pomiędzy nimi znajdziemy mieszczańskie kamienice i współczesne bloki. Tak bogata panorama jest wynikiem zmian, jakie przechodziło miasto, w tym tych najbardziej drastycznych, z końca II wojny światowej. Okaleczoną dzielnicę postanowiono odbudować, inaczej jednak niż Główne czy Stare Miasto. Na Starym Przedmieściu zaplanowano w pełni nowoczesną zabudowę. Miała ona kontrastować z zabytkami, została jednak dopasowana do średniowiecznej siatki ulic. Architektura dzielnicy jest więc swoistym kolażem stylów, od gotyku po modernizm.

Spacer odbędzie się w ramach projektu Historie gdańskich dzielnic, organziowanego przez Muzeum Gdańska, a sfinasowany został ze środków Rady Dzielnicy Śródmieście.

Szczegóły

Data:
13/10/2018
Godzina:
10:00 - 12:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Muzeum Gdańska, Rada Dzielnicy Śródmieście

Miejsce wydarzenia

budynek dawnego Gimnazjum Gdańskiego, ul. Augustyńskiego 1