Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sobotni spacer z iBedekerem. Od Bramy Wyżynnej po Piaskownię


NAwigacja Wydarzeń

Zapraszam Państwa za sobotni spacer z przewodnikiem, zorganizowany we współpracy z Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej. W roli cicerone wystąpi licencjonowany przewodnik miejski Jakub Nowak.

Zrzut ekranu 2014-12-02 o 14.50.23

Spod Bramy Wyżynnej Jakub Nowak, poprowadzi nas w kierunku Targu Siennego, opowie o skwerze im. Harcerzy Polskich i dzisiejszej siedzibie Rady Miasta Gdańska (pierwotnie Generalnej Komendantury Garnizonu Pruskiego, a w okresie Wolnego Miasta Gdańska – Wysokiego Komisarza Ligii Narodów). Zajrzymy na Piaskownię, a spacer zakończy się w rejonie Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Rogaczewskiego.

Wspólna wędrówka wpisuje się w Kaszubskie Mikołajki w Bramie Wyżynnej:

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza  6 grudnia do wspólnego przeżywania magicznych chwil Bożego Narodzenia w kaszubskiej atmosferze!

Świąteczny Dzień Otwarty potrwa od godz. 10:00 do godz. 17:00. W tym czasie w zabytkowych wnętrzach Bramy Wyżynnej gościć będą przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub” z Kościerzyny. Program przewiduje degustacje potraw regionalnych, prezentacje rękodzieła artystycznego i przegląd zimowych ofert turystycznych województwa pomorskiego. Nie zbraknie też warsztatów i konkursów dla małych i dużych. W ramach konkursu wygrać będzie można weekendowe pobyty w obiektach na Kaszubach: Hotelu Stary Browar Kościerzyna, Ośrodku Wypoczynkowym „eFKA” i domu z bali „Dzika Chata”.

W tym dniu zachęcamy również do słuchania Radia Gdańsk i audycji „Nie śpij, zwiedzaj”, która na żywo będzie realizowana właśnie z Bramy Wyżynnej. W programie porozmawiamy m.in. o zimowych atrakcjach i ofertach turystycznych województwa pomorskiego.

6 Grudnia, Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, Brama Wyżynna, 10:00-17:00, zapraszamy!

Spotykamy się 6 grudnia o godz. 12 pod Bramą Wyżynną. Mapka niżej:)
Od godziny 10 do 12, razem z Kasią i Maćkiem Marczewskimi, autorami bloga Ruszaj w drogę, będziemy gośćmi lotnego studia Radia Gdańsk – oczywiście w Bramie Wyżynnej:)

Wiadomość z ostatniej chwili:)

Po spacerze po Piaskowni Stowarzyszenie WAGA oraz portal www.biskupiagorka.pl zapraszają Państwa do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Biskupia 4- to zaledwie dwa kroki z Piaskowni, na gorącą herbatę, kawę oraz skromny poczęstunek. Można będzie również obejrzeć przepiękne zdjęcia z Biskupiej Górki autorstwa Wojtka Ostrowskiego oraz, co jest specjalną okazją – zobaczyć na dużym ekranie dwa filmy zrealizowane przez grupę BG Film – Biskupia Górka Brunona Zwarry oraz ul. Na Stoku – Grenadiergasse o życiu Clary Stryowskiej- Baedeker. Pokaz filmowy potrwa około 20 minut. Zapraszamy.

Radio Gdańsk

Szczegóły

Data:
06/12/2014
Godzina:
11:00 - 12:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Brama Wyżynna
Wały Jagiellońskie 2a
Gdańsk, 80-887 Polska
+ Google Map