Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Sobota u Państwa Uphagenów”


NAwigacja Wydarzeń

30 stycznia, o godz. 11.00 w Domu Uphagena, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Sobota u Państwa Uphagenów”. Projekt Historyczny Garnizon Gdańsk zabierze uczestników w podróż historyczną do drugiej połowy XVIII wieku.

Tego dnia odbędą się wyjątkowe warsztaty, gdzie zamiast igły i nitki, królować będzie sztuka portretowa wykonywana w technice silhouette. Każdy będzie mógł poznać jej tajniki i własnoręcznie wykonać portret. Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję wysłuchać prelekcji o twórczości gdańskiego grafika Matthaeusa Deischa. Jego prace zostaną „wzięte pod lupę”, aby zastanowić się, czego na pierwszy rzut oka nie zauważamy.
Silhouette (sylwetka) to stara technika dekoracyjna, polegająca na wycinaniu z czarnego papieru konturu – zarysu kształtu. Przed erą fotografii była to tańsza i bardziej dostępna od malowanych portretów forma uwieczniania. Technika stała się szczególnie popularna w XVIII wieku i przetrwała do dziś.
Chętni do uczestnictwa w warsztatach proszeni są  o zabranie ze sobą brystolu białego i czarnego, ołówka oraz nożyczek.
Wszystkie atrakcje wliczone są w cenę biletu wstępu do Domu Uphagena.

Program spotkania:
– 11:00 – 13:30: warsztaty tworzenia wycinanek portretowych (Duża Jadalnia),
– 13:30 – 14:00: prelekcja „Matthaeus Deisch z bliska”. O twórczości i poczuciu humoru Deischa opowie Krzysztof Kucharski (Salon).

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
30/01/2016
Godzina:
10:00 - 13:00
Koszt:
zł10
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena
Długa 12
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.domuphagena.pl/