Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sekrety Działek Leśnych w Gdyni


NAwigacja Wydarzeń

Jakie tajemnice kryją rozległe podziemne tunele pod Działkami Leśnymi? Czy można odnaleźć jeszcze ślady osiedla „Budapeszt”? Gdzie oryginalnie przebiegała ul. Warszawska? I skąd na szczytach drzew wzięły się unikatowe domki? Jak wyglądała najbardziej brawurowa ucieczka polskich cywili z aresztu Gestapo przy ul. Pomorskiej?

Dzielnica Działki Leśne to jedno z najbardziej urokliwych miejsc Gdyni. Pośród morenowych wzgórz i pięknych domów kryją się jednak sekrety, które stawiają to miejsce w innym, intrygującym historycznie świetle…

Miejska Biblioteka Publiczna zapraszamy na spotkanie, podczas którego mgr Michał Miegoń odkryje te tajemnice… Spotkanie odbędzie się 5 lutego o godz. 17.00 w filii Działki Leśne, ul. Warszawska 3.

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Biblioteka zaprasza do udziału w spotkaniach historycznych poświęconych historii naszego miasta. Chcemy przypomnieć ciekawe i nie zawsze znane fakty z historii gdyńskich dzielnic oraz przybliżyć życie codzienne jej mieszkańców w minionym stuleciu. Zaczynamy właśnie od Działek Leśnych.

mgr Michał Miegoń – pracownik Muzeum Miasta Gdyni, najmłodszy członek Koła Starych Gdynian, animator kultury, przewodnik miejski. Twórca ‘Innych Szlaków’, inicjatywy promującej historię Gdyni poprzez spacery oraz artykuły popularnonaukowe. Specjalista od gdyńskich podwórek, miejsc nieoczywistych oraz tajemniczych. Swoje fascynacje miejskie przekuwa również w dźwięki będąc liderem tria rockowego Kiev Office oraz gitarzystą The Shipyard. Nominowany do nagrody artystycznej Prezydenta Miasta Gdynia ‘Galion Gdyński 2016’ oraz do dwukrotnie nominowany do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańsk dla Młodych Twórców Kultury w roku 2013 i 2015 za animowanie kultury w Trójmieście.

Szczegóły

Data:
05/02/2018
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna Gdynia

Miejsce wydarzenia

Filia Działki Leśne, ul. Warszawska 3