Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rozmowy na Szczycie w ECS


NAwigacja Wydarzeń

Europejskie Centrum Solidarności, w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, zaprasza na ” Rozmowy na Szczycie „, które odbędą się 25 metrów nad ziemią na tarasie widokowym – na VI piętrze. Temat spotkania:” Czy emigranci szturmujący wybrzeża Europy to polska sprawa?”.

Konwersatorium ROZMOWY NA SZCZYCIE to dobry adres dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej. Temat spotkania zawsze ujęty jest w formie pytania, na które podczas spotkania wspólnie szukać będziemy odpowiedzi. Gospodarzem  kameralnej debaty jest światły człowiek nauki prof. Cezary Obracht-Prondzyński. Zapraszając gości do dyskursu, gospodarz zadaje pracę domową – wskazuje lekturę w postaci artykułu, fragmentu książki czy tez.

prof. Cezry Obracht-Prondzyński: Socjolog, antropolog i historyk, specjalizuje się w problematyce mniejszości i wielokulturowości, kulturze Kaszub i Pomorza, a także polityce regionalnej. Pracuje w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, kierując Zakładem Antropologii Społecznej.
Prezes – istniejącego już od niemal 20 lat – Instytutu Kaszubskiego, stowarzyszenia ludzi nauki, inicjującego badania naukowe i popularyzującego wiedzę regionalną. Społecznie zasiada w kilku radach muzealnych (Wejherowo, Bytów, Słupsk) oraz w Radzie Programowej Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Redaktor naczelny miesięcznika „Pomerania” (1994–2000).
Patriota lokalny. Kaszub. Jego przodkowie od czasów Adama i Ewy mieszkali we wsi Prądzona, nieopodal Bytowa. Pierwsze dokumenty, które potwierdzają ten fakt, pochodzą z XIV wieku.

Na spotkanie należy zarezerwować miejsce online na stronie: www.ecs.gda.pl

Informację opracowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
22/05/2015
Godzina:
16:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności
pl. Solidarności 1
Gdańsk, 80-863 Polska
+ Google Map