Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację ALMANAK 2017


NAwigacja Wydarzeń

Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? W jaki sposób precyzyjnie nawigować w terenie i w miejskiej dżungli?

Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania weź udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak.

Najbliższa edycja, we współpracy z Radą Dzielnicy Jasień, odbędzie się w niedzielę 3 grudnia 2017 na gdańskim Kiełpinku (PKM Jasień). Organizatorzy czekać będą od godz. 9:30. Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności (Rodzinna, Open, Tułacz, Sport) i ciepła zupa. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Szczegóły, zgłoszenia i opłaty na  http://www.parkowe.almanak.pl/komunikat-startowy

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk.

Patronat nad Rodzinnymi Grami Parkowymi objął Prezydent Paweł Adamowicz.

Patronat medialny sprawuje portal Trójmiasto.pl.

Nagrody – kupony rabatowe – ufundowała Herbaciarnio-Kawiarnia POŁUDNIK 18 oraz sklep turystyczny tuttu.pl.

 

Zasady Gier Parkowych na Orientację
są bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy … biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną – z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Sport, którą można potraktować jako dobry trening,  czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Sport jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Planowane terminy kolejnych etapów:

14 i 28 stycznia
18 lutego
4 i 18 marca
15 i 29 kwietnia
13, 23 i 27 maja
10 i 24 czerwca
8 i 22 lipca
12 i 26 sierpnia

Już dziś zapisz to sobie w kalendarzu!!!

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na www.parkowe.almanak.pl

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y

 

Do wiadomości redakcji: Organizator Wojciech Suchy 502 76 55 36

 

 

Szczegóły

Data:
03/12/2017
Godzina:
08:30 - 13:30
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Bractwo Przygody Almanak

Miejsce wydarzenia

gdański Kiełpinek (PKM Jasień).