Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację ALMANAK 2017


NAwigacja Wydarzeń

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Co to jest bieg na orientację?

Uczestnik na starcie otrzymuję mapę terenu, na której kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony „lampion” i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SPortIdent.

Najbliższa impreza odbędzie się w  niedzielę 19 listopada od godz. 9:30. Tym razem zagościmy w Parku Reagana (wejście A, 300 m promenadą w stronę molo, po lewej stronie za Rancho Promenada).

Szczegóły na
http://www.parkowe.almanak.pl/komunikat-startowy

Każdy z uczestników otrzyma poczęstunek, herbatę, pamiątkowy medal, 1 pkt. do Turystycznej Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu nagród.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk.

Szczegóły

Data:
19/11/2017
Godzina:
08:30 - 14:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Bractwo Przygody Almanak

Miejsce wydarzenia

Park Regana, wejście A, 300 m promenadą w stronę molo