Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki Waldemara Nocnego


NAwigacja Wydarzeń

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na:
PREMIERĘ KSIĄŻKI
Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu
Waldemar Nocny.
20 września / piątek / godz. 17:30
Wstęp Wolny

Katastrofa. Ujście Wisły w czasach przełomu to najnowsza publikacja Waldemara Nocnego. Opisuje sytuację Delty Wisły jak i jej mieszkańców, w okresie II wojny światowej, jej ostatniego okresu, jak i czasów powojennych. W książce znajdziemy wiele osobistych wspomnień związanych z Przekopem Wisły oraz niepublikowane dotąd nigdzie fotografie. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika Wyspy Sobieszewskiej.

„Druga wojna światowa, a w szczególności jej ostatnie miesiące oraz późniejsze lata, już w nowej rzeczywistości politycznej, były przełomowe w wieloletniej historii delty Wisły. Dokumenty odsłoniły obraz ludzkiego trudu i wyrzeczeń, lęków, czasami wręcz trwogi, niedostatku, braku perspektyw lecz także nowych szans. Na niełatwej w uprawie, a znakomitej ziemi odkrywano możliwości dojścia do dobrobytu. Tworzyła się nowa społeczność, długi czas będąca jeszcze w drodze, ale już emocjonalnie związana z tą niepowtarzalną krainą: Mierzeją i Żuławami oplecionymi ramionami Wisły. Była ich wyzwaniem i spełnieniem.”…pisze Waldemar Nocny.

Spotkanie poprowadzą: Tomasz Kot – dziennikarz, fotograf, pasjonat historii i życia codziennego Sopotu i Trójmiasta oraz Paweł Jarczewski – Wyspa Skarbów GAK.

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, Gdańsk-Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl

Szczegóły

Data:
20/09/2019
Godzina:
15:30 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów

Miejsce wydarzenia

GAK ul. Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk