Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie Centrum Regionu Wielki Młyn


NAwigacja Wydarzeń

W piątek, 23 października 2-15 r., w Wielkim Młynie w Gdańsku nastąpi otwarcie Centrum Regionu Wielki Młyn. Podczas inauguracji wystartuje cykliczny Wielki Targ oparty tylko i wyłącznie o produkty naturalne i tradycyjne z województwa pomorskiego. Targ będzie się odbywał w każdy piątek i sobotę w godzinach 10-19 na terenie obiektu. Wstęp wolny.

23 października od godziny 13:00 organizatorzy przewidują prezentację projektu połączoną z konferencją prasową, występami lokalnych artystów, licznymi pokazami, wystawami oraz degustacją lokalnych dań, takich jak zupa bursztynowa. Będzie można też degustować trunki od miejscowych producentów czy wyroby z lokalnych piekarni, masarni i mleczarni. W programie artystycznym zaprezentują się m.in. Katarzyna Rogawska oraz zespół Dedley Plants. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy obrazów kaszubskich z nowo otwartej w Wielkim Młynie galerii Neubauer oraz wernisaż fotografii „Gdańsk w XXI wieku”.

Centrum Regionu w Wielkim Młynie ma szansę stać się miejscem promującym bogactwo Pomorza, prezentując produkty, z których słynie ono w kraju i zagranicą. Jest to również miejsce dla artystów, rzemieślników, podmiotów kulturalnych oraz atrakcji turystycznych. Ważną rolę będzie też pełniła placówka muzealna, której w tak znaczącym obiekcie historycznym obecnie nie ma. Takowe pomieszczenie powstanie w Centrum Regionu przy współpracy z jedną z wybranych placówek muzealnych z Gdańska, a istniejące artefakty zostaną odpowiednio wyeksponowane.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
23/10/2015
Godzina:
08:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Wielki Młyn
Wielkie Młyny 16
Gdańsk, Polska
+ Google Map