Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nieznane elementy wystroju barwnego elewacji Bazyliki Mariackiej w Gdańsku|wykład w Domu Uphagena


NAwigacja Wydarzeń

Szanowni Państwo, Towarzystwo Dom Uphagena serdecznie zaprasza na wykład pani dr Anny Kriegseisen, zatytułowany Nieznane elementy wystroju barwnego elewacji Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, który odbędzie się w dniu 27 lutego 2019 r. (środa), o godz. 17.00 w Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku. Liczymy na Państwa udział. Wstęp wolny.

Podczas wykładu Autorka przedstawi różne nieznane i mało znane informacje dotyczące wystroju elewacji kościoła NMP, związane przede wszystkim z wystrojem barwnym, ale także z ruchomymi elementami rzeźbiarskimi i pamiątkami umieszczonymi w zewnętrznej architekturze świątyni, które są pozostałością różnego typu prac. Referat oparty zostanie na informacjach pozyskanych podczas ostatnich prac konserwatorskich, których pani doktor Kriegseisen była konsultantką. Autorka odwoła się również do prac naukowych i wcześniejszych badań historyczno-konserwatorskich.

Dr Anna Kriegseisen, historyk sztuki i konserwator zabytków architektury i rzeźby, zajmuje się badaniami na temat polichromii architektury i rzeźby gdańskiej XVI–XVIII wieku. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji związanych z tematyką polichromii architektury i rzeźby dawnej i nowoczesnej. Wykonywała i nadzorowała liczne prace konserwatorskie obiektów zabytkowych, głównie gdańskich.

Szczegóły

Data:
27/02/2019
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Dom Uphagena, Oddział Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena – Muzeum Gdańska, ul. Długa 12