Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Morskie manewry na Bałtyku – BALTOPS 2015


NAwigacja Wydarzeń

Miasto Gdynia i Polska Marynarka Wojenna zapraszają na międzynarodowe ćwiczenia morskie – BALTOPS 2015 mające na celu zwiększenie skuteczności sił morskich państw Partnerstwa dla Pokoju w rejonie Morza Bałtyckiego.

BALTOPS jest także ćwiczeniem potwierdzającym rolę sił morskich w międzynarodowym systemie bezpieczeństwa i tworzeniu atmosfery do bezpiecznego rozwoju gospodarek morskich.

Przy nabrzeżach gdyńskiego portu zacumują okręty m.in. z: Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Turcji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Polski, Kanady i USA. Część flotylli okrętów zacumuje w Basenie Prezydenta – w samym sercu Gdyni. Pozostałe – w porcie wojennym na Oksywiu, przy Nabrzeżu Rumuńskim, Rotterdamskim, Indyjskim, Polskim i Francuskim.

Podczas długiego weekendu, który spędzą w naszym mieście będzie można je nie tylko oglądać i fotografować, ale także wejść na pokład, by przekonać się, jak wygląda służba w Marynarce Wojennej. Jak głosi popularna pieśń – „nie zna życia, kto nie służył w Marynarce”. Dokładne mapki z planem cumowania można zobaczyć na stronie: www.gdynia.pl/baltops.

W weekend 6-7 czerwca wybrane okręty cumujące w Basenie Prezydenta będą udostępnione do zwiedzania. O godzinach zwiedzania decydują dowódcy jednostek. Ale bez względu na ich decyzję można podejść pod samą burtę okrętów – w godz. 9.00 – 20.00 brama Dalmoru zostanie otwarta. Umożliwi to przejście na Nabrzeże Kutrowe, Prezydenta i Pirs nr 1

Dla mieszkańców i turystów organizatorzy przygotowali także pamiątkę z BALTOPS 2015. Jest to specjalna kartka pocztowa formatu A4 wydana w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. Można ją otrzymać od 5 czerwca w następujących miejscach: Informacja w Urzędzie Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54; Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30;  Miejska Informacja Turystyczna, ul. 10 Lutego 24; Bałtycki Punkt Informacji Turystycznej, al. Jana Pawła II oraz na ORP Błyskawica. A 6 czerwca pocztówki będą rozdawane przy wejściu do Portu Wojennego.

 Informację opracowała Joanna Kruszewska

 

 

 

Szczegóły

Początek:
06/06/2015 07:00
Koniec:
07/06/2015 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Skwer Kościuszki
Aleja Jana Pawła II
Gdynia, HI 81-002
+ Google Map