Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moje miejsce urodzenia – Ryszard Kopittke i Hans Jurgen Kwidczyński


NAwigacja Wydarzeń

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na trzy spotkania w majowe czwartki. Ostatnie wydarzenie odbędzie się 19 maja 2016 o godz. 17.30. Na temat „Moje miejsce urodzenia – Wolne Miasto Gdańsk” wypowiedzą się Ryszard Kopittke i Hans Jurgen Kwidczyński.

Gośćmi spotkań będą osoby, które przedstawią swoje wspomnienia związane z Wolnym Miastem Gdańskiem pierwszej połowy XX w. Ich wspomnienia będą wydobywać młodzi gdańszczanie zafascynowani swoim miastem.

Ryszard Kopittke – przewodnik po Trójmieście. Uczestnik projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce, a później na Dolnym Mieście, przy IKM, w którym działa do dziś. Dzięki projektowi Metropolitanka, który gromadzi historie kobiet, od 2014 roku oprowadza także śladami „prekursorek” związanych  z miastem. Zbierał także ludzkie historie w projekcie „Stocznia Jest Kobietą” czy „Historie po Oruńsku”. Autor tekstów dla dzieci „Gdańskie Miniatury”. Przybliża nam miasto na stronie Wkręć się w Trójmiasto. Od 1 kwietnia 2015 także Radny Dzielnicy Chełm.

Hans Jurgen Kwidczyński – urodzony 2 sierpnia 1937 roku. Przed Wojną mieszkał na ul. Twardej (Zielony Trójkąt). Obecnie mieszka na Żabiance. Ostatni z czwórki rodzeństwa. W dowodzie osobistym widnieje wciąż jako Hans Jurgen.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
19/05/2016
Godzina:
15:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Mariacka 42
Gdańsk, 80-833 Polska
+ Google Map