Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Królowa Salwatora – spotkanie z autorką


NAwigacja Wydarzeń

Akcja najnowszej książki Emmy Popik „Królowa Salwatora” dzieje się na Biskupiej Górce, więc nie ma lepszego miejsca do spotkania z autorką niż posadowiona na szczycie tej góry zabytkowa redita z początku XIX w. Dużo w tej książce jest bowiem odwołań do historii tego obszaru, ale też do ludzi i zdarzeń. Pisarkę żywo interesują przemiany społeczne związane z rewitalizacją Biskupiej Górki, bywała na odbywających się tu wydarzeniach, spotkaniach, warsztatach, rozmawiała z ludźmi na ulicach… Z takich inspiracji powstała powieść, w której co prawda trudno doszukiwać się prawdziwych postaci czy zdarzeń, ale wnikliwy czytelnik, dobrze znający to miejsce, na takie ślady natrafi.
Zapraszamy na spotkanie z autorką do Auli Głównej Gdańskiej Szkoły Wyższej 26 kwietnia 2019 r., o godz. 17.00. Na miejscu będzie można zakupić „Królową Salwatora” po promocyjnej cenie i otrzymać autograf pisarki.

Spotkanie poprowadzi Dominika Ikonnikow, działaczka społeczna na Biskupiej Górce i Piaskowni, radna dzielnicy Śródmieście, koordynatorka cyklu popularnych wykładów Akademii Gdańska przy Instytucie Kultury Miejskiej, autorka tras „Szlakiem kobiet” po Głównym i Starym Mieście,

Emma Popik – gdańska pisarka, poetka, dziennikarka, tłumaczka z języka angielskiego. Debiutowała w 1966 r. utworami poetyckimi w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Litery”. Pierwsze opowiadanie Mistrz opublikowała w 1983 r. w czasopiśmie „Fantastyka”. Autorka kilkunastu powieści i opowiadań, m.in. Tylko Ziemia (1986), Bramy strachu (1996), Genetyka bogów (1999), Tajemnice Emilki (2014), Złota ćma (2014), Raport (1988). Publikowała m.in. w „Przeglądzie Technicznym”, „Toposie”, „Nowej Fantastyce”. W latach 2000-2015 była redaktor naczelną „Nowego Kuriera Nadbałtyckiego”. Wydaną w 2004 r. książkę Wejście do baśni przetłumaczono na język japoński i zaprezentowano na wystawie wraz z oryginalnymi ilustracjami na Uniwersytecie Miyagi w Sendai.

Emma Popik „Krolową Salwatora” – Wydawnictwo Marpress, data wydania 29 marca 2019, liczba stron 344.

Szczegóły

Data:
26/04/2019
Godzina:
15:00 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Stowarzyszenie Biskupia Górka, Gdańska Szkoła Wyższa, Wydawnictwo Marpress

Miejsce wydarzenia

Gdańska Szkoła Wyższa ul. Biskupia 24b