Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja „Wodne historie Gdańska”


NAwigacja Wydarzeń

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Zarząd Gdańskich Melioracji Sp. z o.o. zapraszają na konferencję „Wodne historie Gdańska”, która odbędzie się we wtorek 5 kwietnia o godz. 13.00 na dziedzińcu im. Jana Heweliusza Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12. Podczas konferencji nastąpi ogłoszenie wyników konkursu studenckiego na koncepcję zagospodarowania Targu Maślanego w Gdańsku.

Konkurs na koncepcję zagospodarowania Targu Maślanego w Gdańsku zorganizowany został przez Gdańskie Melioracje Sp. z o.o. w związku z inwestycją Spółki polegająca na przebudowie z rewitalizacją i adaptacją na cele biurowe budynków przy ul. Lastadia 2 i 41. Targ Maślany znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków, dlatego jego zagospodarowanie ma na nie bezpośredni wpływ.
Do udziału w konkursie zaproszono studentów trzech trójmiejskich uczelni: Politechniki Gdańskiej, Sopockiej Szkoły Wyższej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na konkurs wpłynęły aż 24 prace.
Konferencja na Politechnice Gdańskiej o tematyce związanej z „wodą w mieście” zaprezentuje dotychczasowej działalność Gdańskich Melioracji w zakresie utrzymania fontann i zbiorników, a także przedstawi przez zaproszonych gości tematy związane z historią Gdańska i wodą w mieście.

Program konferencji „Wodne historie Gdańska”:
Część I (13.00-14.45)
Powitanie i uroczyste otwarcie konferencji „Wodne historie Gdańska” przez Prezesa Zarządu Gdańskich Melioracji Sp. z o.o. Andrzeja Chudziaka.

– Wystąpienie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza,
– Ogłoszenie wyników Konkursu na koncepcję zagospodarowania Targu Maślanego w Gdańsku,
– Andrzej Chudziak Prezes Zarządu „Gdańskich Melioracji Sp. z o.o.: „Zbiorniki retencyjne jako osłona przeciw powodziowa”,
– dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka, Katedra Architektury Morskiej i Przemysłowej, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej: „Możliwości ożywienia dróg wodnych Gdańska”,
– Jacek Skarbek, Prezes Zarządu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo – Kanalizacyjnej Sp. z o.o.: „Poprawa atrakcyjności przestrzeni publicznej urządzeniami wodnymi w Gdańsku”.

Przerwa kawowa (14.45-15.00)

 Część II (15.00-16.15)
-dr Jacek Bielak, Instytut Historii Sztuki, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego : „Budynek Gimnazjum Akademickiego autorstwa C.F. Schinkla a przemiany kostiumu stylistycznego Gdańska w XIX stuleciu”,
– dr inż. Andrzej Januszajtis: „Gdańskie wykorzystanie wód”,
– dr hab. inż. Michał Szydłowski, mgr inż. Patrycja Mikos- Studnicka, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Katedra Hydrotechniki, Politechnika Gdańska: „Panta rhei oczami hydrologa, czyli jak Cysterska Stricza stała się współczesną Strzyżą”,
– Stanisław Mikołajski, Dyrektor SAUR Neptun Gdańsk S.A.: „Jak powstawał gdański system wodociągowy”,
– Maciej Lorek, Dyrektor Wydziału Środowiska, Urząd Miejski w Gdańsku: „Finansowanie gospodarki wodnej w świetle wyzwań Unii Europejskiej”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
05/04/2016
Godzina:
11:00 - 14:15
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Gmach Główny Politechniki Gdańskiej
Gabriela Narutowicza 11/12
Gdańsk, 80-233
+ Google Map