Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jubileusz 70. urodzin Stefana Chwina


NAwigacja Wydarzeń

Miasto Gdańsk, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na jubileusz 70. urodzin Stefana Chwina, który odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

W programie jubileuszowej gali:
– Laudacja prof. Andrzeja Zawady, odczytana przez Jarosława Tyrańskiego, aktora Teatru Wybrzeże.
– Ilustrowany slajdami wykład prof. Stefana Chwina „O Pięknie”.
– Panel dyskusyjny: „Pytania, których Stefan Chwin jeszcze nie usłyszał”. Pytania zadawać będą: Grzegorz Wysocki, Marek Górlikowski, Barbara Szczepuła, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Maciej         Wróblewski , Robert Walenciak oraz Jarosław Zalesiński.
– Prezentacja nowego wydania powieści „Hanemann” przygotowanej przez Wydawnictwo „Tytuł” oraz wydawnictwo Oficyna Gdańska.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Cappella Gedanensis.

Na obchody jubileuszu jest wstęp wolny.
___________________________________________________
Stefan Chwin – urodzony w 1949 roku w Gdańsku prozaik, eseista, historyk, krytyk literatury i grafik.
Jest laureatem wielu nagród polskich i międzynarodowych, zarówno za twórczość naukową (m. in. Nagroda Naukowa im. Heweliusza, indywidualna Nagroda Ministra Edukacji), jak i literacką (m. in. jedno z najważniejszych niemieckich wyróżnień literackich – nagroda im. Andreasa Gryphiusa, nagroda im. Ericha Brosta, Nagroda PEN Clubu, Nagroda Główna Gdynia w dziedzinie eseju, Nagroda im. Samuela Bogumiła Linde, Nagroda Splendor Gedanensis). W 2018 r. z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymał nagrodę Wiatr od morza za całokształt pracy literackiej.
Jego szczególną pasją jest projektowanie i rysowanie alfabetów inspirowanych m.in. architekturą Gdańska i Pomorza oraz ilustrowanie własnych książek.

Szczegóły

Data:
26/04/2019
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Miasto Gdańsk, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury

Miejsce wydarzenia

Dwór Artusa, oddział Muzeum Gdańska, ul. Długi Targ 43/44