Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gra miejska „Szanowni Państwo i Miasto”


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum Emigracji i twórcy gry „Szanowni Państwo i Miasto” zapraszają młodzież, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami bądź całe grupy znajomych 18 lipca na pl. Kaszubski w Gdyni. Właśnie tam o godzinie 11.00 rozpocznie się rozgrywka, na której zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Połączymy dobrą zabawę z podrożą do czasów powstania Gdyni i budowania jej przez ludzi, którzy napłynęli tu ze wszystkich stron Polski – mówi Agata Zielińska, koordynatorka przedsięwzięcia.

Gra jest finałem trwającego od listopada 2014 roku projektu „Szanowni Państwo i Miasto”, w ramach którego Muzeum zaprosiło gdynianki i gdynian po 55. roku życia do przywołania rodzinnych historii, które doprowadziły do osiedlenia się w Gdyni. Kilkumiesięczny projekt, na który składały się kreatywne warsztaty, zajęcia i spacery doprowadził do stworzenia wyjątkowych rodzinnych map wspomnień. Mapy oraz ich twórców będzie można poznać 18 lipca w siedzibie placówki, Dworcu Morskim w Gdyni.
Projekt został dofinansowany ze środków programu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
18/07/2015
Godzina:
09:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Plac Kaszubski w Gdyni
Plac Kaszubski
Gdynia, Polska
+ Google Map