Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdański Orszak Trzech Króli 2018


NAwigacja Wydarzeń

VIII gdańska edycja Orszaku Trzech Króli rozpoczyna się 6 stycznia o godzinie 11:30, wymarsz nastąpi o godz. 12.00. Spotykamy się i ustawiamy na ulicy Piwnej w okolicy wejścia do Bazyliki Mariackiej.

Tradycyjnie już uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki z kolędami. Na czele Orszaku- prowadzeni przez gwiazdę, poprzedzeni przez werblistów, dziecięce grupy rycerzy i dam dworu, a także dworzan z darami – pojadą konno Trzej Mędrcy ze Wschodu.

Po drodze spotkają Króla Heroda (rolę Pałacu Heroda po raz kolejny odegra jeden z najwspanialszych zabytków Gdańska – Wielka Zbrojownia). To tu, Herod kusząc i grożąc będzie próbował zawrócić Orszak z właściwej drogi. Tak samo będą chciały uczynić diabły w okolicy Fontanny Neptuna, gdzie dojdzie do widowiskowej walki dobra ze złem.

Kulminacja będzie miała miejsce na scenie usytuowanej przed Zieloną Bramą. Nastąpi tu pokłon Kacpra, Melchiora i Baltazara przed Świętą Rodziną oraz zostaną złożone dary.

Całość ulicznych jasełek zakończy koncert kolęd, będzie on niecodzienną okazją, aby pośpiewać piękne kolędy i pastorałki wspólnie z wszystkimi uczestnikami tegorocznego orszaku oraz dziećmi ze Szkół Podstawowych „Fregata” i Chóru Mieszczan Gdańskich . W tym czasie każdy będzie mógł podejść do stajenki, w której zobaczy Świętą Rodzinę, Mędrców i towarzyszące im prawdziwe zwierzęta, będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Szczegóły

Data:
06/01/2018
Godzina:
11:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Gdański Orszak Trzech Króli

Miejsce wydarzenia

Bazylika Mariacka, wejście od ulicy Piwnej