Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańsk- Święto Miasta


NAwigacja Wydarzeń

Już po raz czternasty Gdańsk obchodzić będzie swoje święto. Czekać nas będzie sporo atrakcji i to przez trzy dni. Będzie kaszubsko, sportowo i muzycznie. Główne wydarzenia odbędą się na Targu Węglowym i potrwają od 25 do 27 maja. Targ Węglowy będzie w tym czasie będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Piątek będzie Dniem Kaszubskim. Rozpocznie go  wspólne ułożenie flagi, które odbędzie się o godz. 14.05. Od godz. 15:30 na Małej Scenie będziemy mieli okazję obejrzeć pokazy mody kaszubskiej, posłuchać rozmów z wokalistami kaszubskich zespołów oraz zatopić się w gdańskie legendy Christiana Sampa. W hali namiotowej odbędą się kaszubskie prelekcje i warsztaty, spotkanie kulinarne oraz pokaz haftu. Od 17:00 Targ Węglowy rozbrzmi koncertowo, ale również w stylu kaszubskim. Wystąpią: Weronika Korthals z zespołem, Czarodzieje z Kaszub, Almost Jazz Group oraz Fucus. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, która uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia.

Sobota od rana dostarczy nam sportowych emocji – o godz. 10:00 wystartują biegacze w XIII Rodzinnym Biegu Gdańszczan. W tym roku bieg odbędzie się na terenie Parku im. Jana Pawła II.  Trasa biegu prowadzi po terenie parku i jej długość to około 2000 m. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

Odbiór numerów startowych i „chipów” odbywa się w biurze zawodów w Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 244 w dniach 24 i 25 maja w godz. 8:00-15:00. Regulamin  biegu znajduje się na stronie www.gokf.gda.pl .

Święto Miasto w tym roku to również święto Gdańskich Organizacji Pozarządowych. W sobotę o godz. 17:00 na Małej Scenie odbędzie się WRĘCZENIE NAGRÓD IM. LECHA BĄDKOWSKIEGO. Po wydarzeniu zapraszamy na Pozarządowy Fajf – potańcówkę z DJ Falą. W sobotę i niedzielę w hali namiotowej na Targu Węglowym mieścić się będą również TARGI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. W programie m.in.: warsztaty hand made, warsztaty gotowania dla dzieci 5-12 lat, Tańce Brazylijskie ZOUK, badanie ciała BMI, mozaikowe puzzle, gra miejska i wiele innych…

Sobotni muzyczny wieczór rozpocznie Zuzia Jabłońska – uczestniczka The Voice Kids, która swoim wyjątkowym głosem zauroczyła jury programu. O godz. 21:00 odbędzie się koncert finałowy – na scenie usłyszymy zespół LemON, który podczas swojej kariery udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Drugi dzień Święta zakończy się ok. godz. 22.15 pokazem laserowym z elementami pirotechniki.

W niedzielę o 11:00 ulicami przejdzie Wielka Historyczna Parada ’Wiwat Gdańsk. Wiwat Rzeczpospolita’, która upamiętni nadanie Gdańskowi w 1457 r. licznych przywilejów przez polskiego Króla Kazimierza Jagiellończyka. O godz. 12:00 w Bazylice Mariackiej odbędzie się Msza za Gdańszczan.

Na Placu Kobzdeja będzie można odwiedzić XV-wieczne Obozowisko rycerskie z namiotami wojów, kramami i warsztatami rzemiosła, zaś na ul. Chlebnicka 43/44 o godz. 13:30 odbędzie się odsłonięcie Tablicy Pamięci Marka Mazura.

Chcących odpocząć zapraszamy na Śniadanie na „Trawie” czyli Chillout Day na Targu Węglowym, który odbędzie się w ramach Juwenaliów Gdańskich.

W Patio w Akademii Sztuk Pięknych o godz. 17:00 odbędzie się Wielki Finał Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Edycja obywatelska w tym roku świętuje 10 lat.

materiały UMG

fot. Dominika Ikonnikow

Szczegóły

Początek:
25/05/2018 08:00
Koniec:
27/05/2018 20:30
Kategorie Wydarzenie:
, , , , , , ,

Organizator

Miasto Gdańsk

Miejsce wydarzenia

Gdańsk