Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańsk miastem wielokulturowym – warsztaty z Bogusławą Gontarz


NAwigacja Wydarzeń

Projekt „Gdańsk miastem wielokulturowym” powstał z inicjatywy Magdy Bielesz, która za pośrednictwem interwencji w przestrzeń publiczną Dolnego Miasta zwraca uwagę zarówno na wielokulturową tradycję Gdańska jak i współczesne procesy migracyjne. Od 3 do 7 sierpnia w godz. 10.00 – 12.00 oraz 12.30 – 14.30 w ramach projektu odbędą się warsztaty z Bogusławą Gontarz.

Osoby uczestniczące w warsztatach będą miały okazję “przymierzyć” pozostawione przez Magdę Bielesz stroje i wcielić się w zaproponowane przez nią postacie. Stosując różne techniki artystyczne stworzą stroje przyszłości. Poprzez pryzmat ubioru, obyczajowości i różnorodności kulturowej przyjrzą się swojemu otoczeniu, historii rodziny i sąsiedztwa. Działania twórcze mają na celu rozwój poczucia własnej tożsamości, tolerancji, poznanie historii Gdańska i rozwój wiedzy o różnych kulturach. Każde zajęcia stanowią skończoną całość, istnieje możliwość uczestnictwa w całym cyklu lub poszczególnych zajęciach.

Warsztaty poprowadzi Bogusława Gontarz, psycholożka, edukatorka i koordynatorka projektów edukacji artystycznej o charakterze rewitalizacyjnym i partycypacyjnym. Miejscem spotkań jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wstęp wolny.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

 

Szczegóły

Początek:
03/08/2015 08:00
Koniec:
07/08/2015 12:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
Gdańsk, 80-767 Polska
+ Google Map