Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Z dziejów gdańskiego rzemiosła – cykl spotkań „Gdańscy rzemieślnicy”


NAwigacja Wydarzeń

„Gdańscy rzemieślnicy” – to cykl czterech spotkań z wytwórcami, którzy od lat działają lub działali na terenie Głównego Miasta. Spotkania będą okazją do wspomnień starego Gdańska i prezentacją rzemiosł, które powoli znikają.

8 września odbędzie się wykład Andrzeja Januszajtisa pod tytułem „Z DZIEJÓW GDAŃSKIEGO RZEMIOSŁA”. Wykładowi będzie towarzyszyć wystawa prac fotograficznych Wojtka Ostrowskiego poświęconych gdańskim rzemieślnikom pt. „Trwanie”.

Andrzej Januszajtis – urodzony w 1928 r. w Lidzie, wychowany w Lublinie, osiadł na Wybrzeżu w 1948 r. Studiował konstrukcję samochodów, pracował naukowo jako fizyk, ma za sobą również studia muzyczne, ale prawdziwą pasją i specjalnością stał się dla Niego Gdańsk.
W 2002 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gdańska. Kieruje zespołem, który przywrócił do życia słynny zegar astronomiczny z 1470 r. w kościele Mariackim. Jest autorem kilkuset publikacji o Gdańsku.

Wojtek Ostrowski – filmowiec i fotograf. Towarzyszył z kamerą polskim zdobywcom Bieguna Północnego i trzykrotnie Markowi Kamińskiemu w wyprawach na Antarktydę. Jako uczestnik i filmowiec brał udział w wyprawach z Jaśkiem Melą oraz Markiem Kamińskim i zdobył dwa bieguny w jednym roku. W trakcie wyprawy zrealizował film „Razem na biegun”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
08/09/2016
Godzina:
15:30 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Mariacka 42
Gdańsk, 80-833 Polska
+ Google Map