Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dom Podcieniowy, Żuławki.


NAwigacja Wydarzeń

Kolekcjonerstwo to pasja, która może przybrać różne formy – od kolekcjonowania przepisów – wtedy zajmie nam duże pudło po kolekcjonowanie wyposażenia domu – wtedy zajmie nam cały dom …i podwórko.

koLEKCJE (totalne) 18. stycznia 2018 roku, g. 18.00-20.00, wstęp bezpłatny.

O swojej miłości do starego domu, która przerodziła się w pasję do jego uratowania i odnowienia opowie nam Pan Mariusz Wiśniewski właściciel Domu podcieniowego we wsi Żuławki.
Jaki trudności go spotykały a co sprawia mu największą radość i satysfakcję? Skąd u niego pasja akurat do tego tematu – przypadek, zrządzenie losu… Jesteśmy bardzo ciekawi.

A może sami zastanawialiście się kiedyś nad kupnem domu (starego) do remontu i ucieczką na wieś? To spotkanie będzie świetną okazją do stawienia czoła swoim marzeniom.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zabytkowych domów, wnętrz, historii, Żuław, renowacji, kolekcjonerów i pasjonatów.

Dom Podcieniowy we wsi Żuławki – tzw. Danziger Kopf, budynek należący do trzeciego typu domów podcieniowych.
Dom barokowo-klasycystyczny, pochodzący z XVIII w., gruntownie przebudowany w 1825 r., kiedy to nadano mu cechy klasycyzujące, w tym przede wszystkim dobudowano reprezentacyjny podcień. Informuje o tym belka nadprożowa wymieniająca głównego inwestora oraz inicjały głównego projektanta przebudowy („Peter Epp, Bauherr, A.K. B.M. 1825”). W starszej części domu zachowało się wiele elementów barokowych takich jak stolarka drzwiowa z okuciami z zakładów elbląskich bądź gdańskich z początku XVIII wieku. Aktualnie dom wyposażony jest w barokowe meble elbląskie oraz klasycystyczne i późnobarokowe meble z XVIII i XIX w.
więcej o historii domu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_podcieniowy_nr_6_w_Żuławkach

Szczegóły

Data:
18/01/2018
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Dom podcieniowy – Żuławki

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl