Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dolne Miasto – Zabawa w stylu retro


NAwigacja Wydarzeń

Już 10 września Fundacja Gdańska zaprasza na małą podróż do przeszłości – zabawę w stylu retro na Dolnym Mieście. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Start zaplanowano o 15:00.

Na całą sobotę Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich – małych i dużych, młodszych i starszych.
Nie zabraknie muzycznych doznań – na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpi Mrozu. Tego dnia będzie można usłyszeć również Największe Polskie Przeboje z repertuaru m.in. Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena czy Anny Jantar, w wykonaniu wokalistów z programu The Voice of Poland – Małgorzaty Boć, Mateusza Grędzińskiego, Oksany Predko i Ernesta Staniaszka.

Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Zaplanowano warsztaty – w tym tworzenie latawców i malowanie twarzy. A dodatkowo – gry, konkursy z nagrodami, robienie lampionów, warsztaty ceramiczne i strzelanie z łuku. Tego dnia na artystyczne przedstawienie zaprosi wszystkich Teatr Miniatura.

Dolne Miasto odwiedzą również wspaniali goście. Jan Nowicki zaczaruje swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Zaraz po rozmowie, która odbędzie się na Małej Scenie w hali namiotowej, wszyscy będą mieli okazję wspólnie z artystą obejrzeć film „Wielki Szu”, gdzie tytułową rolę zagrał właśnie Jan Nowicki. Na Małej Scenie będzie można spotkać również Alexa Masłowskiego, który z Opowiadaczami Historii odegra scenki rodzajowe, promujące pierwszą książkę o Dolnym Mieście.

Dla tych, dla których Dolne Miasto jest jeszcze mało znane, odbędą się spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Podczas spacerów będzie można dowiedzieć się również, jak w przyszłych latach ta część miasta może się zmienić oraz jak przedstawiają się plany inwestycyjne. Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało zaplecze gastronomiczne – Festiwal Food Trucków i strefa Wolnego Targu.

Potańcówka na Dolnym – ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych – Retro Fajf.  Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

Wszystko zakończy się około 22.10 spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

PROGRAM:

DUŻA SCENA / SKRZYŻOWANIE KURZEJ I WRÓBLEJ

15:00-16:30 Jarek Janiszewski – Czarno-Czarni w pigułce
17:00-17:30 Konkursy dla najmłodszych
17:30-18:20 Spektakl Teatru Miniatura
19:30-20:45 Wokaliści The Voice of Poland – Małgorzata Boć, Mateusz Grędziński, Oksana Predko i Ernest Staniaszek zaśpiewają Największe Polskie Przeboje z różnych dekad.
21:00-22:10 MROZU
22:10 Pokaz sztucznych ogni

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA

15:30-16:30 Alex Masłowski i Opowiadacze Historii z książką o Dolnym Mieście
17:00-18:30 Retro Fajf – Potańcówka na Dolnym i pokazy taneczne
19:00-20:00 Rozmowa z Janem Nowickim
20:00-21:30 Projekcja filmu „Wielki Szu”

TRAMWAJ

16:30/17:30/18:30/19:30 Spacery po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii
18:00-19:30 Noc Porażek

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
10/09/2016
Godzina:
13:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Kurza – Wróbla
ul. Kurza 2
Gdańsk, 80-742 Polska
+ Google Map