Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czy miasto potrzebuje formy? – wykład Jacka Dominiczaka w IKM


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 18 lutego, o godz. 19.00, na wykład z cyklu „Przemyśleć Miasto”. O tym, czy miasto potrzebuje formy, opowie Jacek Dominiczak, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wstęp wolny.

– Forma organizuje bezforemną materię w sposób, który umożliwia nam jej rozumienie. W tej roli uznajemy formę za obraz mniej lub bardziej wyrafinowanej kultury. Ale równocześnie to bezformiu najczęściej przyznajemy rolę obrazu wolności. Co w takim razie jest dzisiejszym obrazem kultury wolności? Czy jest nim współczesne miasto? Jego architektura? Jak planować i budować miasto, by jego wolność rozpoznawana była jako kultura, a nie jako jej brak? – zapowiada spotkanie Jacek Dominiczak.

„Przemyśleć Miasto” to cykl dwunastu spotkań poświęconych miastu i miejskości prowadzonych przez Jacka Dominiczaka, który zajmuje się teorią i metodologią projektowania dialogicznego. Jest autorem koncepcji Przestrzeni Dialogicznej (Miasto Dialogiczne; Architektura Dialogiczna) oraz Kodu Tożsamości Lokalnej — narzędzia projektowania przestrzeni miejskiej.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
18/02/2016
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.ikm.gda.pl