Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Burzliwe dzieje wielkiej karaweli „Peter von Danzig”. Z „Sądem Ostatecznym” Hansa Memlinga w tle. Promocja książki prof. Beaty Możejko


NAwigacja Wydarzeń

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na promocję książki prof. Beaty Możejko ,,Burzliwe dzieje wielkiej karaweli „Peter von Danzig”. Z „Sądem Ostatecznym” Hansa Memlinga w tle”

Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 kwietnia, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bazyńskiego 6 w Gdańsku.

Promocja książki odbywa się w ramach Konferencji Naukowej „Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Losy – prawo – symbole”.

W 2018 r. (dokładnie 27 kwietnia) przypada okrągła 545. rocznica słynnej akcji Paula Benekego, w wyniku której Sąd Ostateczny trafił do Gdańska – najpierw do kościoła Mariackiego, później zaś do Muzeum Narodowego, w którego zbiorach do dziś znajduje się obraz. Rocznica ta jest doskonałą okazją, by niemalże w jej przeddzień podjąć w dyskusji naukowej wiele interesujących wątków związanych nie tylko z historią obrazu, jego wartościami estetycznymi, ale też z aspektami prawnymi.

Konferencja zostanie zakończona wizytą w Muzeum Narodowym w Gdańsku, gdzie o g. 17.00 rozpocznie się specjalny pokaz tryptyku Hansa Memlinga.

Organizatorzy:
Instytut Historii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Szczegóły

Data:
23/04/2018
Godzina:
07:00 - 15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Instytut Historii Wydziału Historycznego i Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Miejsce wydarzenia

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 6 w Gdańsku.