Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Archeolodzy zapraszają na dni otwarte wykopalisk w Twierdzy Wisłoujście


NAwigacja Wydarzeń

Polsko-duńska ekipa archeologów pod kierunkiem dr Joanny Dąbal od 7 lipca prowadzi badania  na terenie Szańca Wschodniego Twierdzy Wisłoujście. Z trzech wykopów wydobyli 2 tysiące zabytków, odsłonili także fragment fundamentów koszar napoleońskich, które do połowy 2021 r. zostaną zrewitalizowane i zaadaptowane centrum archeologiczne obsługujące ruch turystyczny w oddziale Muzeum Gdańska.

Archeolodzy, którzy prowadzą badania na terenie gdańskiej Twierdzy Wisłoujście organizują dni otwarte. Od poniedziałku do czwartku chętni będą mogli zwiedzić wykopaliska, przyjrzeć się pracy archeologów i artefaktom, które znaleziono w czasie badań.

,,Od poniedziałku do czwartku archeolodzy organizują dni otwarte. Chętni do wizyty na wykopaliskach mogą je odwiedzić od poniedziałku do środy w godz. 10-16, a w czwartek – od godz. 10 do 12. „Zainteresowani będą mogli wejść z archeologami do wykopów, zapoznać się z ich pracą, a także zobaczyć wydobyte z ziemi zabytki”- zaprasza Andrzej Gierszewski – rzecznik prasowy Muzeum Gdańska.

Tajemnice przeszłości będzie można poznać nieodpłatnie od poniedziałku do środy (22-24 lipca) w godz. 10.00-16.00, natomiast w czwartek (25 lipca) od godziny 10.00 do 12.00.

Kolejne wykopaliska planowane są na przyszły rok, a więcej o efektach tegorocznych działań archeolodzy opowiedzą w styczniu przyszłego roku.

 

Open Archaeo-Days Wisłoujście 2019: Szaniec Wschodni – Twierdza Wisłoujście, ul. Stara Twierdza 1; wstęp bezpłatny; języki zwiedzania: polski i angielski.

Dojazd: tramwaj wodny F5 oraz autobusy linii 106, 138 i 606, rower, samochód.

 

Szczegóły

Początek:
23/07/2019 08:00
Koniec:
25/07/2019 14:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Organizator

Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska ul. Stara Twierdza 1