Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akcja „N” – gra miejska w Nowym Porcie


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza 27 września do udziału w terenowej grze historycznej na terenie Nowego Portu. Z okazji obchodów Dnia Podziemnego Państwa Polskiego, Muzeum przygotowało grę miejską, pt. Akcja „N”. 

Wydarzenie poprzedzi dzień wcześniej, pokaz filmu „Generał Nil” w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, w Nowym Porcie o godzinie 19.00. Wstęp na projekcję jest wolny, towarzyszyć jej będzie prelekcja i dyskusja z historykami.
Gra miejska rozpocznie się 27 września, o godzinie 10.00. W tym czasie dzielnica z jej historyczną zabudową, ulicami, placami i parkami stanie się dla uczestników „żywą” planszą gry, na której czekać będzie wiele niespodzianek, m.in. możliwość przejazdu zabytkowym tramwajem Bergmann czy krążące po okolicy samochody z epoki: ciężarówka Chevrolet i trzy Mercedesy 170 V. Osobnym elementem gry będą pokazy rekonstruktorów, wcielających się w polskich i niemieckich żołnierzy oraz ludność cywilną, a także koncert uliczny Kapeli Czerniakowskiej. Zasady rozgrywki przewidują, że uczestnicy odwiedzą 8 punktów rozsianych po Nowym Porcie, zdobywając wiedzę i wykonując poszczególne zadania.
Przewidziano rozgrywkę dla 300 graczy, podzielonych na zespoły. Udział w grze miejskiej możliwy jest wyłącznie po wcześniejszej rejestracji patrolu na stronie internetowej Muzeum.

Program:
– 26 września, 19:00 – bezpłatny pokaz filmu „Generał Nil” w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, w ramach cyklu KinoPort,
– 27 września, 10:00, 10.30, 11.00 – start poszczególnych grup patroli,
– 27 września, 11:00 – 13:00 koncert uliczny zespołu „Kapela Czerniakowska”.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
27/09/2015
Godzina:
08:00 - 12:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Nowy Port
ul. Na Zaspę 31
Gdańsk, 80-546 Polska
+ Google Map