Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moje miejsce urodzenia – Dominika Ikonnikow i Anna Henschel


NAwigacja Wydarzeń

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na trzy spotkania w majowe czwartki. Drugie wydarzenie odbędzie się 12 maja 2016 o godz. 17.30. Na temat „Moje miejsce urodzenia – Wolne Miasto Gdańsk” wypowiedzą się Dominika Ikonnikow i Anna Henschel.

Gośćmi spotkań będą osoby, które przedstawią swoje wspomnienia związane z Wolnym Miastem Gdańskiem pierwszej połowy XX w. Ich wspomnienia będą wydobywać młodzi gdańszczanie zafascynowani swoim miastem.

Dominika Ikonnikow – historyczka, animatorka kultury, działaczka społeczna na Biskupiej Górce i Piaskowni, radna Dzielnicy Śródmieście, autorka koncepcji i koordynatorka Akademii Gdańska – cyklu wykładów o historii Gdańska, współautorka tras zwiedzania po Głównym i Starym Mieście śladami gdańskich działaczek polonijnych, organizowanych przez grupę Metropolitanka i Instytut Kultury Miejskiej.

Anna Henschel – urodzona w 1929 roku w Wolnym Mieście Gdańsku, absolwentka Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Rok przed wybuchem II WŚ wyjechała z rodziną do Gdyni, a następnie do Warszawy. Do Gdańska powróciła w 1956 r. Aktywnie uczestniczyła w planowaniu i odbudowie  miasta. Emerytowany pracownik Biura Planowania Przestrzennego. Autorka m.in. projektu rekonstrukcji i regotyzacji Bramy Krowiej.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
12/05/2016
Godzina:
15:30 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. Mariacka 42
Gdańsk, 80-833 Polska
+ Google Map