Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sekrety Gdyni – wykład Aleksandry Tarkowskiej


NAwigacja Wydarzeń

W sobotę, 5 marca o godz. 11.00, w Miejskiej Informacji Turystycznej odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Gdynia bez sekretów. Miejsca, ludzie, wydarzenia.”. Tematem spotkania będą „Wydarzenia bez precedensu – Powrót wieszcza, Katastrofa z eksplozją w tle, Pocztowy przekręt, Kiepura w Gdyni”. Wstęp wolny.

„Gdynia bez sekretów. Miejsca, ludzie, wydarzenia.” to nowy cykl wykładów skierowanych do wszystkich miłośników miasta, chcących poznać jego nowe oblicze. Kto gościł na Balu Starych Kawalerów? Jak wyglądało życie w Chińskiej Dzielnicy? Kim była madame Kosmiczne Promienie? Czy „Titanic” zatonął w Gotenhafen? Kto naprawdę gościł u „Maxima” w Gdyni? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkań Aleksandrą Tarkowską. Polonistka z pasji i wykształcenia, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście jest także autorką poczytnych książek m.in. „Gdynia między wojnami”, „Gdynia. Księga miejsca” i najnowszej „Sekrety Gdyni”.

Terminarz spotkań:
– 05.03.2016, sobota, godz. 11.00: Wydarzenia bez precedensu – Powrót wieszcza, Katastrofa z eksplozją w tle, Pocztowy przekręt, Kiepura w Gdyni,
– 19.03. 2016, sobota, godz. 11.00: Tajemniczo i sentymentalnie – Prywatny schron hrabiny, Tajemnice Kurhausu, „Titanic” w Gotenhafen, Oksywska bliza.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
05/03/2016
Godzina:
10:00 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Miejska Informacja Turystyczna w Gdyni
10 Lutego 24
Gdynia, 81-364 Polska
+ Google Map