Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

96. urodziny Brunona Zwarry


NAwigacja Wydarzeń

Stowarzyszenie WAGA zaprasza na uroczystość obchodów 96. urodzin gdańskiego literata Brunona Zwarry. Spotkanie odbędzie się 18 października o godz. 18.00 w lokalu przy ul. Biskupiej 4.

W trakcie wieczoru obędzie się wernisaż fotografii powstałych w trakcie sesji zdjęciowej do kalendarza na 2016 rok, poświęconego postaciom związanym z Biskupią Górką. Jego bohaterami są: Adam Wybe, Nataniel Mateusz Wolf, Klara Stryowska-Baedeker, Wilhelm Stryowski, Adolf Skokowski i Brunon Zwarra. W postaci wcielili się mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki i osoby zafascynowane tym miejscem. Autorami zdjęć są Wojciech i Natalia Ostrowscy.
W czasie spotkania w konkursie będzie można wygrać unikatowy kalendarz, a dodatkowo zrobić sobie zdjęcie w standach przedstawiających Nataniela Mateusza Wolfa i Klarę Baedeker-Stryjowską. W trakcie urodzinowego wieczoru będzie można także dowiedzieć się kim były te osoby.
Prezentem urodzinowym dla Brunona Zwarry i jego gości będzie występ zespołu muzycznego „Remont Pomp„. Uczestnicy spotkania będą zaproszeni na urodzinowy tort z cukierni „Płończak” znajdującej się na Biskupiej Górce i poczęstunek przygotowany przez osoby związane z Domem Sąsiedzkim Biskupiej Górki.
Goście będą mogli w okolicznościowych kartkach przekazać życzenia urodzinowe Jubilatowi, który ze względu na stan zdrowia prawdopodobnie nie pojawi się na uroczystości.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
18/10/2015
Godzina:
16:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Stowarzyszenie WAGA
Biskupia 4
Gdańsk, 80-875 Polska
+ Google Map