Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

80. urodziny Bankowca


NAwigacja Wydarzeń

fot.: eratuszgdynia.pl

fot.: eratuszgdynia.pl

Zespół mieszkaniowy Banku Gospodarstwa Krajowego, znany lepiej pod nazwą Bankowiec, to jedna z najsłynniejszych modernistycznych kamienic Gdyni. W sobotę, 14 maja 2016, budynek obchodzić będzie swoje 80-lecie. Z inicjatywy mieszkańców i miłośników kamienicy, na jej świeżo zrewitalizowanym podwórku odbędzie się z tej okazji urodzinowe świętowanie.

Uroczystość rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00 krótkim rysem historycznym na temat budynku, zaprezentowanym przez jednego z członków wspólnoty mieszkaniowej. W programie znajdą się wspomnienia o słynnych i zasłużonych mieszkańcach Bankowca (m.in. lekarzach, prawnikach, artystach, ludziach morza), występy muzyczne, wernisaż prac malarskich oraz piknik.
Wśród przytaczanych historii będzie ta o architekcie Bankowca, Stanisławie Ziołowskim, którego postać przypomni Arkadiusz Brzęczek, pasjonat historii miasta. Przybyli poznają także bliżej historię rodziny Eugeniusza Kwiatkowskiego, którą przedstawi blisko z nią związana Marianna Doliwa-Dobrowolska. Kolejną z ozdób popołudnia będzie postać Beaty Tuchanowskiej, mieszkającej od urodzenia w Bankowcu nauczycielki, byłej dyrektor szkoły, pisarki, poetki i malarki. Prace Beaty Tuchanowskiej będzie można zobaczyć na odbywającej się równolegle wystawie. Z kolei jej wiersze wykona z akompaniamentem gitary zespół Siostrunie.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
14/05/2016
Godzina:
10:00 - 15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Zespół mieszkaniowy Banku Gospodarstwa Krajowego
ul. 3 Maja 27
Gdynia, Polska
+ Google Map