Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

4. urodziny Biblioteki pod Żółwiem


NAwigacja Wydarzeń

W ramach obchodów swych  4. urodzin Biblioteka pod Żółwiem zaprasza wszystkich na wyjątkowe, muzyczne wydarzenie, jakim będzie koncert Marcina Kozioła. Występ odbędzie się 30 października (wtorek) o godzinie 18.00 w Bibliotece pod Żółwiem (ul. Św. Ducha 111/113).

Marcin Koziol w 2015 r. ukończył studia magisterskie z wyróżnieniem w klasie gitary prof. Jana Paterka i st. wykł. Emilii Majewskiej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W roku akademickim 2013/2014 jako stypendysta programu Erasmus studiował w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Roberta Brightmore’a. pracuje nad swoją rozprawą doktorską w ramach studiów doktoranckich Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Muzyk prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista i kameralista, współpracując z kompozytorami takimi jak: Piotr Moss, Jacek Rabiński, Črt Sojar Voglar, Piotr Jędrzejczyk. Występował w Polsce, Szwecji, Niemczech, Rosji, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Słowenii, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.
Marcin Kozioł jest laureatem Grand Prix oraz pierwszych nagród solowych i kameralnych na konkursach międzynarodowych w Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Czechach i Słowenii.

Oprócz nagród konkursowych Marcin Kozioł jest laureatem prestiżowych stypendiów i nagród kulturalnych:
• Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
• Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
• Nominacja Rektora AM w Gdańsku w konkursie o Nagrodę „Czerwonej Róży” dla Najlepszego Studenta w roku akademickim 2012/2013

Jednym z projektów, w którym brał udział Marcin Kozioł był zespół 69 Duo współtworzony z akordeonistą Szymonem Jabłońskim. W 2014 r. 69 Duo zostało podwójnym laureatem prestiżowego Konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, wyłonionym zarówno przez kapitułę Konkursu, jak i w plebiscycie Gazety Wyborczej. W 2015 r. duet otrzymał również zaproszenie do odbycia trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych zwieńczonej koncertem w Carnegie Hall w Nowym Jorku, jako laureat Światowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize. W 2016 r. duet został zaproszony do skomponowania oraz wykonania muzyki do spektaklu Ucieczka/Flucht we współpracy z niemieckim teatrem Das Letzte Kleinod podczas trasy obejmującej 53 spektakle m. in. w Gdyni, Poznaniu, Pile, Frankfurcie, Berlinie, Hanowerze, Lüneburgu i Bremerhaven.
Artysta ma na swoim koncie kilka nagrań płytowych z czego najnowsze to płyta Balkan Chamber Music For World Peace (2017), którą nagrał w założonym przez siebie zespole Marcin Kozioł Quintet. Krążek zawiera kilka światowych premier fonograficznych utworów współczesnych kompozytorów bałkańskich i zbiera pozytywne recenzje w prasie specjalistycznej.

Artysta zagra dla nas muzykę bałkańską oraz m.in. poniższe kompozycje.:
Atanas Ourkouzounov – Toccatchenitsa
Johann Kaspar Mertz – Concertino
Piotr Moss – 5 Impromptus
Giulio Regondi – Introdukcja i Kaprys op. 23

Szczegóły

Data:
30/10/2018
Godzina:
17:00 - 20:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Biblioteka pod Żółwiem, ul. Św. Ducha 111/113, Gdańsk

Organizator

Biblioteka pod Żółwiem, filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku