W wakacyjne weekendy Zakład Komunikacji Miejskiej zaprasza na przejażdżki wyjątkowymi liniami turystycznymi.

tram tourKomunikat prasowy:

Jest to nie lada gratka nie tylko dla turystów i mieszkańców Gdańska, ale także dla miłośników starych pojazdów. Od 28 czerwca do 31 sierpnia zabytkowe tramwaje i autobusy zabiorą pasażerów na nietypowe wycieczki po Gdańsku.

Linia TRAM TOUR będzie kursować na trasie: Centrum – Dworzec PKS – Al. Zwycięstwa – Opera Bałtycka – Kliniczna – Jana z Kolna – Dworzec Gł. PKP – Brama Wyżynna – Armii Krajowej – 3 Maja – przystanek końcowy Urząd Miejski. Linia będzie obsługiwana przez popularną wśród gdańszczan czerwoną N-kę. Podczas wszystkich kursów o mijanych po drodze atrakcjach będzie opowiadał przewodnik PTTK. W taką podróż będzie można wybrać się 4 razy dziennie w każdy wakacyjny weekend o godz.: 10:30, 11:10, 12:00 oraz 12:45.

Nowością w tym roku będzie weekendowa linia BUS TOUR, obsługiwana przez Ogórka. Będzie on kursował dwa razy dziennie (o godz.: 11:30 i 13:30) do Latarni Morskiej w Nowym Porcie, na trasie: Gdańsk Dworzec Główny – Zwycięstwa – Kliniczna – Marynarki Polskiej – Pokoleń Lechii – Uczniowska – Gdańska – Przemysłowa Nowy Port – przystanek Latarnia Morska (obok odprawy promowej). Odjazdy z przystanku Latarnia Morska przewidziane są na godz.: 12:35 i 14:35.

bus tour

Bilety na TRAM TOUR i na BUS TOUR można kupić tylko u kierujących pojazdami. Bilet ulgowy dla dzieci (4-16 lat) kosztuje 4,5 zł, bilet normalny 6 zł. W sprzedaży są również bilety rodzinne (5 osób – dwie osoby dorosłe i troje dzieci) w cenie 15 zł. Dzieci do lat 4 nie płacą za przejazd. Posiadacze Karty Turysty otrzymują zniżkę na zakup biletu.

Tytuł: Tram Tour i Bus Tour – zwiedzanie Gdańska zabytkowymi pojazdami ZKM
Lokalizacja: Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2014-06-28
Data zakończenia: 2014-08-31